Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зростаюча загроза: стійкість до ліків стане причиною смерті майже 40 млн осіб до 2050 року


Міжнародна команда з понад 500 вчених під час глобального дослідження виявила, що супербактерії можуть вбити 39 млн осіб до 2050 року на тлі зростаючої стійкості до протимікробних препаратів (СПП).

– Якщо дитяча смертність від інфекцій помітно знизилася, то смертність від СПП серед людей, старших за 70 років, імовірно, зросте на 146%, – йдеться в повідомленні.

За прогнозами, до середини століття 1,91 млн осіб на рік помиратимуть у всьому світі безпосередньо через СПП, коли бактерії еволюціонують таким чином, що ліки, які зазвичай використовуються для боротьби з ними, перестають діяти.

Дослідження

Дослідники використовували дані з 204 країн і територій для розрахунку оцінок смертності з 1990 по 2021 роки та прогнозів до 2050 року.

Вони також виявили, що мільйонам смертей в усьому світі можна було б запобігти завдяки ефективнішій профілактиці інфекцій і поліпшенню доступу до охорони здоров’я, а також створенню нових антибіотиків.

Зростаюча загроза

– Протимікробні препарати є одним із наріжних каменів сучасної охорони здоров’я, і зростаюча стійкість до них є серйозною причиною для занепокоєння, – каже автор дослідження Мохсен Нагаві.

За словами вченого, результати підкреслюють, що стійкість до протимікробних препаратів упродовж десятиліть являє собою серйозну загрозу для здоров’я людей у всьому світі, і ця загроза зростає.

Госпітальні інфекції

Вчені відзначають, що приблизно три чверті заражень супербактеріями пов’язані з госпітальними інфекціями, при тому, що населення, яке швидко старіє, вимагає більшої кількості лікарняного догляду.

– Наприклад, ви встановлюєте внутрішньовенну крапельницю, вона інфікується, у кров потрапляють бактерії, які, найімовірніше, будуть більш стійкими, – кажуть дослідники.

За їхніми словами, вакцинація часто виявляється менш ефективною у літніх людей, оскільки з віком їхня імунна система слабшає і вони більш схильні до реакцій на антибіотики.

У дослідженні прогнозується, що найбільшу кількість майбутніх смертей буде зафіксовано в країнах Південної Азії, таких як Індія, Пакистан і Бангладеш, а також в інших частинах Південної та Східної Азії і в країнах Африки на південь від Сахари. Вони входять до числа регіонів, де вже спостерігається найвище зростання СПП.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-17 10:15:14