Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зменшили бойову частину: Світан розповів, як РФ могла збільшити швидкість дронів до 800 км

Нещодавно російські ЗМІ повідомили, що РФ нібито змогла модернізувати ударні безпілотники Шахед, і тепер вони можуть розганятися від 450 до 800 км на годину. Втім ці цифри можуть бути значно завищені.

Про це в ексклюзивному інтервʼю Фактам ICTV розповів полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Роман Світан. 

– Якщо дрон побудований до швидкості 150/200 км на год, його неможливо розігнати до 800 км на год. Він просто зламається та розлетиться. Це вже має бути інший дрон рівня літака чи ракети. Ракета йде зі швидкістю 800 км на год, навіть для ракети це проблема. Таку саму конструкцію можна розігнати максимум у півтора раза більше, не змінюючи конструкції, – сказав він. 

Збільшення швидкості шляхом зменшення бойової частини

Експерт зазначив, що так сильно можна було б збільшити швидкість БпЛА лише шляхом зменшення бойової частини літального апарату. 

Зараз дивляться

– Скоріш за все, через нестачу ДВЗ (двигунів внутрішнього згоряння), а їх в Росії не виробляють, вони спробували замість ДВЗ поставити турбіну. Але будь-який турбінний двигун їсть дуже багато палива. Тому вони могли шляхом зменшення відсіку вибухових речовин збільшити паливний бак, по-іншому ніяк. А внаслідок зменшення бойової частини дрони втратили ударну спроможність, ще й дальність 100% зменшилася, – сказав він.

Раніше ми розповідали, що РФ почала оснащувати дрони-камікадзе Shahed-136 термобаричною бойовою частиною вагою майже 40 кг, це створює абсолютно новий рівень загрози. Чим це небезпечно – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-11 17:56:47