Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яку зброю має Північна Корея та що з цього Росія використувує проти України

Фото: Depositphotos

Російські окупанти використовують у війні північнокорейське озброєння.

Зокрема, самохідний протитанковий ракетний комплекс Bulsae-4, здатний уражати цілі на відстані понад 10 км, а за деякими даними – навіть до 25 км. Така далекобійність робить його серйозною загрозою для української бронетехніки, оскільки дозволяє атакувати з безпечної для себе дистанції.  

Факти ICTV дізнавалися, яку зброю КНДР може постачати Росії. 

Яку зброю має Північна Корея 

Більша частина танкової армії КНДР складається з моделей радянської доби, таких як Т-34, Т-54/55 та Т-62. Ця техніка вважається застарілою за сучасними стандартами. Однак, враховуючи величезну кількість танків, що перебувають на озброєнні КНДР (понад 3 500 одиниць), і паралельне відновлення схожих моделей танків у Росії, питання застарілості стає менш актуальним.  

Комплекс Bulsae-4 встановлений на шасі бронетранспортера та оснащений поворотною пусковою установкою з вісьмома ракетами. Кожна ракета обладнана електрооптичною головкою самонаведення, що дозволяє оператору вручну керувати ракетою під час польоту. Це забезпечує високу точність ураження цілі, навіть якщо вона рухається або ховається за укриттям. Крім того, ракета здатна атакувати ціль зверху, де броня танків найслабша. 

Яку зброю КНДР постачає Росії 

Завдяки ретельному аналізу супутникових зображень експерти британського аналітичного центру (RUSI) змогли відстежити масштабні поставки зброї з Північної Кореї до Росії. Чотири російські вантажні кораблі регулярно курсували між портами двох країн, перевозячи тисячі контейнерів зі снарядами та ракетами. Ці дані підтверджуються розвідданими США, Великої Британії та Південної Кореї, незважаючи на спроби Росії та Північної Кореї заперечити факт такої співпраці.  

Російські окупанти отримали від Північної Кореї величезну партію артилерійських снарядів та ракет залпового вогню. За даними RUSI, загальна кількість цих боєприпасів перевищує мільйон одиниць. 

Найбільше тривоги в експерта RUSI Джозефа Бірна та його колег викликало саме використання північнокорейських балістичних ракет на фронті. Вони вважають, що це свідчить про новий етап у розвитку північнокорейської зброї та її застосування в зоні активних бойових дій. 

Ракети, які Північна Корея постачає Росії, за своїми характеристиками не сильно поступаються російським аналогам. Однак їхня головна перевага полягає в значно нижчій вартості виробництва. Це дозволяє Росії закуповувати великі партії цих ракет і використовувати їх для насичення вогнем, сподіваючись подолати українську протиповітряну оборону. 

Незважаючи на міжнародні санкції, Північна Корея продовжує постачати Росії сучасні балістичні ракети малої дальності типу Hwasong-11. Це підтверджують дослідження, проведені британською організацією Conflict Armament Research. Експерти проаналізували уламки чотирьох таких ракет, знайдених на території України, і встановили їхнє північнокорейське походження. 

Аналіз уламків ракети Hwasong-11, використаної для обстрілу Києва влітку, дозволив встановити, що вона була виготовлена в тому ж році. Ракети Hwasong-11 (KN-23), якими Росія обстрілювала Україну, мають дальність польоту близько 430 миль (понад 690 км) і можуть нести як звичайні, так і ядерні боєголовки.

Ці ракети візуально схожі на російські Іскандери і, як і вони, запускаються з мобільних пускових установок. Така мобільність та висока швидкість польоту роблять їх дуже небезпечною зброєю. Ракети Hwasong-11 здатні маневрувати на кінцевій ділянці траєкторії, що ускладнює їх перехоплення системами протиповітряної оборони. 

Використання північнокорейських ракет проти України 

За словами експерта Валерія Романенка, у Північної Кореї величезна кількість ракет і вона їх постійно вдосконалює.  

— Зокрема, ракета KN-23 вдосконалена, а її дальність польоту збільшена до 900 км. Випробування цієї ракети та приблизна дальність зафіксовані розвідувальними літаками США, – говорить експерт.  

Але під час вдосконалення цих ракет збільшується їх розмір, тож постає питання можливості їх запуску з пускових установок. Ці ракети запускають не з серійних установок.  

За словами Валерія Романенка, росіяни здатні на місяць виготовляти 130-140 власних ракет. З цієї кількості десь близько 40 ракет — це балістика. На його думку, нинішнє затишшя свідчить про те, що Росія накопичує ці ракети. 

— Необхідність закупівлі ракет у Північній Кореї пов’язана з дефіцитом радіокомпонентів для виготовлення власного озброєння, – говорить експерт. 

Технологія виробництва ракет KN-23 набагато нижча, ніж у російських аналогів. Крім того, на ці ракети досить ефективно впливає РЕБ, адже вони не захищені від впливу радіоперешкод.  

— Точність — ніяка, але дальність висока. Росіяни активно використовують ці ракети. До недавнього часу в них була лише одна 41 бригада, яка використовувала північнокорейські ракети. Тепер готується ще одна, на Далекому Сході. Це зенітно-ракетна 91 бригада. Поки що йдеться про використання ракет KN-23, – говорить експерт.  

Також у Північної Кореї є ракета KN-24 – вона меншої дальності і за своїми характеристиками більше схожа на ATACMS. Проте наразі не відомо, чи використовувалася вона в Україні. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерела: Мілітарний; BBC; The New York Times

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-17 18:35:36