Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна спростувала заяву Bild про відновлення запасів ядерної зброї

Фото: Факти ICTV

Українська сторона спростувала заяву видання Bild про те, що нібито розглядається можливість відновлення запасів ядерної зброї.

Відновлення запасів ядерної зброї – що заявили у виданні

Журналіст Юліан Рьопке повідомив, що кілька місяців тому нібито український чиновник заявив німецькому таблоїду Bild, іншим членам вузького кола політиків і службовців, що держава не змириться з другим нападом російських окупантів на Київ.

Тоді нібито Україна готова відновити власний ядерний арсенал, від якого добровільна відмовилася у 1990-х роках.

– У нас є матеріали і знання. Якщо буде наказ, то знадобиться кілька тижнів для отримання першої бомби, – процитувало Bild нібито заяву неназваного українського чиновника.

Україна спростувала заяву журналістів

Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна ніколи не говорила про те, що готується створити ядерну зброю.

За його словами, після підписання Будапештського меморандуму Україна віддала ядерну зброю в обмін на гарантії безпеки, територіальної цілісності та суверенітету.

Серед країн, які це гарантували, були Російська Федерація, Китай і США.

Проте російський диктатор Володимир Путін розпочав окупацію частини України. Тому держава більше не має альтернатив, окрім членства в НАТО, заявив президент України.

Керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) Андрій Коваленко відповів на опубліковану виданням Bild інформацію.

За його словами, будь-які фантазії західних журналістів про українську ядерну зброю є вигадками.

У відповідь на повідомлення Bild радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин сказав українським ЗМІ, що давно можна сплутати слова Юліана Рьопке з заявами російських пропагандистів.

На його думку, обидві сторони вкидають однакові дурниці в інформаційний простір.

МЗС закликає світ реалізувати Формулу миру

Міністерство закордонних справ України спростувало заяву про нібито плани, які передбачають розроблення зброї масового знищення.

Україна залишається учасницею Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Вона доєдналася до нього у 1994 році та відмовилася від третього за потужністю у світі військового ядерного потенціалу, нагадали в МЗС.

– Росія займається ядерним шантажем. Це країна, яка зобовʼязалася поважати суверенітет та територіальну цілісність України, не застосовувати та не погрожувати застосуванням зброї масового знищення, – йдеться у повідомленні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У МЗС наголосили, що Україна виконує зобовʼязання та закликає світ реалізувати Формулу миру, перший пункт якої передбачає дотримання радіаційної та ядерної безпеки.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-17 21:53:21