Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зеленський звернувся до лідерів G7 та назвав п’ять досягнень за 2023 рік

Фото: Офіс президента

Президент України, виступаючи онлайн перед лідерами G7, назвав п’ять досягнень за 2023 рік.

По-перше, наголосив голова держави, “Україна виграла битву в Чорному морі, і тепер у цій акваторії російський терор більше не панує”.

– Нормальне судноплавство відновлюється, і з кожним новим вантажем із наших портів виграє і глобальна продовольча безпека. Вже майже 7,5 млн тонн вантажів перевезено новим експортним коридором, який ми запустили, вигнавши російський флот, – сказав він.

Зараз дивляться

Серед досягнень президент назвав і посилення української ППО, що дає шанс Україні цієї зими виграти битву за енергетику.

–  Зараз ми посилюємо ППО, зокрема з вашою підтримкою, і якщо продовжимо це робити, якщо вистоїмо цієї зими енергетично, російський терор зазнає одного з найбільших програшів. Сильна ППО та сильна енергетика – це можливість нашим містам жити, нашій економіці працювати й нашим людям повертатись. І економічне зростання в Україні – один із найвагоміших результатів року. Посильмо його, – зазначив Зеленський.

Третє досягнення у 2023 році – невдачі Росії на фронті.

– Третє – Путін збирається зімітувати обрання на новий президентський термін, і, щоб угамувати зростання невдоволення росіян результатами війни, він значно збільшив тиск на фронті. Втім, наші воїни витримують удари – Путін не виграв жодної операції за цей рік. Ми зберігаємо важливі плацдарми на кількох напрямках фронту й готуємося до наступних кроків, і далекобійні засоби в цьому допомагають і дуже допоможуть. Маємо реалістичну стратегію дій, і саме наші українські зусилля – з вашою підтримкою – здатні забезпечити Україні успіх на землі, – додав він.

Крім того, ще одним досягненням нашої держави є стійкість у битві за мотивацію наших людей і всієї Європи. Зеленський висловив сподівання, що ми виграємо її.

– Битва, що триває, не просто про долю України. Це – про Європу. І саме тому ми так активно працюємо, щоб мати зелене світло від ЄС щодо старту переговорів про вступ. Ми реалізовуємо всі необхідні реформи, зокрема, антикорупційні. Я дякую партнерам за відповідну допомогу й поради. Україна виконала рекомендації Єврокомісії, і до кінця цього року ми ухвалимо всі рішення, які обіцяли. Сподіваємось, що і Євросоюз виконає свою обіцянку перед Україною. Рішення про старт переговорів про вступ до ЄС – це потужна енергія для нас, енергія єдності, – сказав голова держави.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Серед досягнень цього року Зеленський назвав і консолідацію зусиль:

– Що може свобода? Що може диктатура? Ми з вами маємо дати відповідь на ці питання. Вільному світу життєво необхідно зберегти свою консолідованість. Зберегти взаємодію. Зберегти підтримку того, чию свободу намагаються знищити. Я вірю, що ми разом здатні зробити результативним для нас із вами наступний рік.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-06 19:30:04