Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Захищені від ударів України: навіщо РФ перекинула до Білорусі носії Кинджалів МіГ-31К

Фото: Depositphotos

Напередодні стало відомо, що Росія перекинула до Білорусі два винищувачі МіГ-31К, які можуть переносити високошвидкісні ракети Кинджал.

І хоч відстань для ракет Кинджал з Білорусі вкрай мала, у РНБО вказують і на загрозу можливих провокацій, до яких ракетоносії МіГ-31К можуть бути залучені.

Наразі відомо про щонайменше два літаки МіГ-31К на території Білорусі. Втім невідомо, чи будуть до них окремо підвозитись відповідні ракети Кинджал.

Яке значення мають такі перекидання авіаційної техніки з Росії до Білорусі, що це може означати для війни, та чи переконає Кремль режим Олександра Лукашенка долучитись до бойових дій – про це Факти ICTV розбирались з ветераном російсько-української війни, майором запасу ЗСУ Олексієм Гетьманом.

Для чого Росія перекинула до Білорусі МіГ-31К

На думку військового, таким чином Кремль хоче створити додатковий тиск як на офіційний Київ, так і на західних партнерів України.

– Запускати Кинджали з Білорусі до Києва можна, тоді вона значно швидше прилетить, бо долає близько 3 км за секунду. Тому можна порахувати, за скільки секунд він може долетіти з кордону Білорусі до Києва. Це десятки секунд. Можна не встигнути відреагувати, – каже він.

Разом з тим, наразі незрозуміло чому Москва обрала саме такий спосіб із перекиданням літаків, оскільки ці МіГ-31К можуть злітати з інших російських міст і вже потім, залітаючи у повітряний простір Білорусі, пускати Кинджали звідти.

– Не обов’язково для цього мати літак саме на Білорусі. Я думаю, що це для того, щоб публічно це зробити, бо усі можуть порахувати швидкість Кинджала. Тому це, швидше за все, тиск, – вважає військовий.

Зазначимо, що востаннє про літаки МіГ-31К на території Білорусі повідомлялось у листопаді 2022 року. Тоді у розвідці Міноборони Британії писали саме про те, що таким чином Кремль хоче створити тиск на західні країни.

Getty Images

Окремим варіантом Олексій Гетьман виділяє й те, що Росія може перекинути до Білорусі свої МіГ-31К для того, щоб обслуговувати чи ремонтувати їх на білоруській території, або ж просто зберігати.

У такий спосіб російські винищувачі МіГ-31К на території Білорусі будуть захищені від ударів України.

– Військова техніка, навіть не тільки російська, на території Білорусі є. І вони можуть, оскільки вони в ОДКБ, це робити. При чому офіційно, скажімо так, не порушуючи якихось міжнародних правил. Але, якщо там буде знаходитися техніка Росії на Білорусі, і вона не буде з території Білорусі по нас бити, то ми не маємо права юридичного атакувати ці об’єкти. Тому так, це можна розглядати ще й, зокрема, як захист від наших ударів, – каже він.

Можливий масований обстріл України

Майор запасу ЗСУ зазначає, що, з іншого боку, ці маневри можуть бути частиною підготовки до масованого обстрілу України, який готує РФ. На переконання Олексія Гетьмана, цей обстріл може відбутись вже незабаром, оскільки останній масований ракетний і дроновий удар по Україні був наприкінці серпня. Відтак, російська армія змогла накопичити ракети та безпілотники, щоб завдати нових ударів.

– Зараз минуло понад півтора місяці. В них за цей час була можливість виготовити від 150 до 200 нових ракет. Тому удар може бути дуже масований. Це може бути щонайменше 200 ракет і плюс невідома кількість Шахедів. І йдеться про різні ракети, як крилаті, так і балістичні, – пояснює експерт.

Залучення Білорусі у війну

Олексій Гетьман зазначає, що з території Білорусі в Україну вже неодноразово прилітали повітряні цілі, втім про пряму залученість режиму Лукашенка до війни проти України наразі не йдеться.

– Вважати Білорусь в стані війни можна буде, коли їхні війська спробують перетнути наш кордон, – каже він.

Getty Images

Іншим варіантом, як Білорусь може бути залучена у війну, майор запасу ЗСУ називає використання наземних установок з території Білорусі для ударів по Україні.

– Тоді одразу всі військові і пов’язані з військовими об’єктами на території Білорусі стають нашою законною ціллю. І ми будемо завдавати удар у відповідь. І вони це чудово знають. Тому Путін хоче і Північну Корею втягнути, і Білорусь втягнути… Але Лукашенко теж чудово розуміє, що удари у відповідь будуть одразу. І шансів захиститись у нього немає, – каже Гетьман.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, раніше міністр оборони Південної Кореї заявив, що КНДР, ймовірно, направить частину своїх регулярних військових в Україну на підтримку Росії. Факти ICTV аналізували, для чого були озвучені такі заяви зараз і яким чином диктатури хочу залякати західних лідерів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-11 22:31:06