Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Генсек НАТО закликав союзників не зважати на ядерні погрози Путіна

Фото: Офіс президента

Новий очільник НАТО Марк Рютте закликає союзників ігнорувати брязкання шаблями російським диктатором Володимиром Путіним.

Про це Марк Рютте заявив в інтерв’ю телеканалу Sky News.

Ядерні погрози Путіна

За словами генсека НАТО, щорічні ядерні навчання союзників, які розпочнуться наступного тижня, дають чіткий сигнал супротивникам, що блок готовий дати відповідь на будь-яку загрозу.

Президент Росії Володимир Путін неодноразово попереджав, що розцінить використання Україною західних далекобійних ракет по території РФ як безпосередню участь країн НАТО у війні.

У відповідь на це Марк Рютте заявив, що союзники по НАТО не повинні прислухатись до брязкання російських шабель.

– НАТО сильне. Ми можемо протистояти будь-якому супротивнику. У нас є все необхідне для того, щоб гарантувати безпеку і захищеність НАТО і те, що ми можемо дати відсіч будь-якій загрозі. І нас ніколи не залякає будь-хто поза межами НАТО, хто намагатиметься нам погрожувати. Тож це марна справа, краще б він (Путін, – Ред.) це припинив, – зауважив Марк Рютте.

Ядерні навчання НАТО

На тлі посилення погроз Путіна застосувати ядерну зброю над Україною НАТО наступного тижня має розпочати щорічні ядерні навчання Steadfast Noon (Непохитний полудень).

Навчання пройдуть під керівництвом Бельгії і Нідерландів на восьми військових базах і за участю 2000 військових і 60 літаків з 13 країн-членів НАТО. До навчань залучать бомбардувальники та винищувачі, які можуть нести ядерні ракети.

За словами Рютте навчання Steadfast Noon покажуть Росії, що Північноатлантичний блок перевіряє та зміцнює свою оборону, а також готовий відповісти на будь-яку загрозу.

Дозвіл на далекобійні удари по РФ

Генеральний секретар НАТО наголосив, що дуже важливо продовжувати підтримку України зброєю та фінансуванням, щоб Київ мав якомога сильніші позиції для будь-яких майбутніх переговорів щодо закінчення війни.

Марк Рютте також не вважає, що позиція України на цій війні є слабшою, бо деякі союзники, такі як Велика Британія і США, не дали дозволу на далекобійні ракетні удари по цілях у РФ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

– Я не впевнений, що це так… Щоб бути абсолютно ясним, головне питання тут полягає в тому, щоб військова допомога продовжувала надходити в Україну, щоб ми нарощували також промислове виробництво в Україні, допомагали їм з цією масивною логістикою, і тоді одна система озброєнь не змінить результат війни, – заявив генсек.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-11 18:57:16