Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Засідання ГА ООН щодо окупованих територій України: що сказали на Генасамблеї

Генеральна асамблея ООН зібралась на засідання щодо Ситуації на тимчасово окупованих територіях України.

На зустріч зібрались представники 64 країн-членів ООН, зокрема міністри з 25 країн світу, зокрема, й з України.

Що сказали представники різних країн під час виступів з трибуни Генасамблеї – читайте на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Позиція України

Першим на засіданні ГА ООН виступив очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він нагадав про заклики Генасамблеї ООН до РФ завершити агресію проти України.

– Багато держав-членів взяли цю позицію за основу. Це становить 3/4 членів Генеральної асамблеї. Якби Росія імплементувала накази Міжнародного суду (ООН, – Ред.) від 16 березня 2022, то ми б вже жили у мир, – сказав він.

Очільник МЗС нагадав про запропоновану Україною Формулу миру, в рамках якої дотримуються положення статуту ООН.

– Менш ніж за рік велика кількість країн взяли участь у засіданнях щодо цієї Формули. Ця кількість країн зросла з 15 до 55, – каже він.

Він наголосив, що Формула миру не глобальною ініціативою та єдиним способом рухатись далі та підтримувати мир.

– Україна активно працює з партнерами над підготовкою першого Саміту миру, який має пройти у Швейцарії. Я заохочую усіх членів та усіх представників присутніх тут брати активну участь в цьому процесі, а також взяти участь в майбутньому Саміті миру. Це буде реальною можливістю дійти згоди з приводу бачень щодо миру. Щойно ми будемо мати таку позицію, то Росія не матиме іншого виходу, окрім як залучитися до цього процесу з доброї волі, – наголосив Кулеба.

Крім того, представник України додав, що Росія та її військово-політичне керівництво стоїть за вчиненням на українських територіях безлічі воєнних злочинів, зокрема, катувань і вбивств цивільного населення, викрадення людей та неповнолітніх дітей.

– Росія намагається уникнути відповідальності і маніпулювати думкою людей за кордоном. І намагається переконати усіх в тому, що ця війна має завершитись на їхніх правилах. Ми маємо відкидати брехню Росії, оскільки вона має понести відповідальність за усі ті злочини, які вона чинить. Єдиною причиною цієї війни є відмова Росії у вірі в існування України та продовження її колоніальної політики, і вони відверто про це говорять, – сказав він.

Що сказала Росія

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя у своєму виступі, як завжди, почав звинувачувати країни Заходу, включно із Україною, в тому, що вони нібито викривлюють реальність.

– Реальність така, що тимчасово окупованих регіонів України не існує, є російські регіони, – збрехав він у типовій пропагандистській манері, як це властиво Кремлю.

Крім того, попри 10 років війни та 2 роки повномасштабного вторгнення, представник РФ почав повторювати типові пропагандистські кліше про “українських неонацистів” та “державний переворот”.

Що сказала Бельгія

Заступник прем’єр-міністра Люксембурга Ксав’є Бетель з трибуни ГА ООН сказав, що виступати після представника Росії є “непростим завданням” і нагадав, що з росіянами вкрай важко вести діалог.

– Я чув, що вони (росіяни, – Ред.) прагнуть миру, але те, що ми бачимо, показує, що це зовсім не те, чого вони прагнуть. Сьогодні ми тут не для того, щоб відсвяткувати якусь щасливу подію. Ми тут, щоб продемонструвати, що ми на стороні України, – сказав він.

Відповідаючи на закиди російського представника Ксав’є Бетель додав, що якщо в Україні і є якісь націоналісти, то “їх точно не більше, ніж десь у Москві чи Санкт-Петербурзі”.

– Зараз люди намагаються нас поділити на проросійські та антиросійські країни. Але якщо подивитись на КНДР, Сирію, Іран, то це ті, хто працюють з Росією. Але сьогодні РФ ізольована значно більше, ніж коли існувала попередня комуністична держава, – нагадав він.

Представник Бельгії наголосив, що Україна сьогодні бореться “за нас і за себе”.

Що сказали США

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд нагадала, що сьогодні українці борються за те, щоб зберегти життя через російське вторгнення.

– Це кульмінація десятирічного вторгнення. Ми побачили злочини проти людства. Ми побачили в режимі реального часу, як Кремль хоче переписувати історію: завдяки тортурам, депортаціям, репресіям, дезінформацією та перенавчанням. Росія намагається стирати українську ідентичність, придушувати будь-яку опозицію. Але ми знаємо правду. Це не війна за звільнення когось, це не війна для самозахисту Росії. Так ніколи не було і це точно не правда зараз, – наголосила вона.

Постпред США додала, що Україна показала, як боротися за свої цінності.

– Ми бачили сотні загиблих у Бучі, бачили, як дитячий табір перетворювався на табір тортур, бачили, як тисячі дітей забирали з родин та примусово переміщували до Росії, – сказала вона.

Лінда Томас-Грінфілд каже, що незламний дух українців має бути прикладом для високопосадовців по усьому світу.

Вона додала, що США та інші країни мають залишатися з Україною, а також вона засудила проведення Росією виборів на окупованих територіях.

Що сказала Велика Британія

Глава зовнішньополітичного відомства Великої Британії Девід Кемерон запропонував для висвітлення три тези.

По-перше, він заявив, що попри два роки вторгнення Росії в Україну, слід пам’ятати і про іншу російську агресію, а саме війну РФ проти Грузії у 2008 році та анексію Криму у 2014 році.

– Якщо не зупинити Путіна, то він буде прагнути більшого. Урок історії очевидний. Якщо не протистояти Путіну, то він повернеться і захопить ще більше, – сказав він.

Девід Кемерон додав, що у порівнянні з 2008 та 2014 роком дещо змінилося: сьогодні світ вже починає розуміти, наскільки злі наміри у Путіна.

– Хочеться запитати, чи були якась загроза для Росії з боку України до 2014 року? Ні. Чи були якісь заперечення у 1991 році (коли розпався Радянський Союз, – Ред.)? Не було. Чи були якісь заперечення під час підписання Будапештського меморандуму? Не було. І Росія навіть пообіцяла ніколи не вторгатися в Україну, – нагадав він.

Представник Сполученого Королівства заявив, що довготривалий процес вибудови стосунків з Росією був спаплюжений Кремлем, а Путін обрав “відкотитись на багато століть назад і обрати інший шлях”.

Що сказала Німеччина

Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок пригадала слова міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який жалівся, що світ так зацікавлений війною Росії проти України.

– Пане Лавров, ми зацікавлені цією війною, бо ви завдаєте біль і чините смерті. І не тільки в Україні, але й по всьому світу, – сказала вона.

Бербок також нагадала, що Росія неодноразово використовувала продовольство, як зброю, що впливало на весь світ.

– Людяність не є подільною. Президент Путін ще раз довів, що для нього людські життя нічого не означають, ані за кордоном, ані у його власній країні, – сказав вона.

Нагадаємо, у грудні 2023 року Організація об’єднаних націй ухвалила резолюцію, яка затверджує порушення Росією прав людини.

Джерело: UN Web TV

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-23 19:34:01