Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP

У Європі зростає кількість країн, які готові надати додаткові кошти українській оборонній промисловості, замість того, щоб надсилати Україні військову допомогу у вигляді озброєнь.
Про це пише The Washington Post, яке у матеріалі посилається на анонімного європейського чиновника.
Європа збільшує інвестиції в ОПК України
За словами європейців, подібний підхід у питанні підтримки України може прискорити надання допомоги, оскільки власні запаси Європи виснажуються після трьох років російсько-української війни.
Також це надасть можливість державам-членам НАТО використовувати Україну як своєрідний полігон для розробки та випробування зброї, серед яких, як приклад, безпілотні системи, повідомив чиновник.
Як стверджує джерело газети, “це безпрограшний варіант“.
– Для нас це дешевше. Їм потрібно виробляти. І українці нас багато чому вчать, — цитує видання європейського чиновника.
Артилерія домінує на полі бою
Згідно із матеріалом видання, наразі саме артилерія є ключовою зброєю у війні РФ проти України.
– У перші роки війни, коли Росія значно перевершувала Україну у вогневій потужності, Сполучені Штати та інші країни спішно відправили гаубиці на передову, щоб стримати російський наступ, — пише WP.
Водночас зараз українські військові значно ефективніше застосовують артилерію, а український ОПК виробляє подібні системи самостійно, не покладаючись на допомогу інших держав.
У порівнянні з БпЛА, артилерійські гаубиці значно ефективніше припиняють траншейні операції та зупиняють атаки окупантів.
Серед прикладів, які наводить газета, є виробництво колісної самохідної артилерійської установки (САУ) Богдана. Це перша українське озброєння такого типу, яке має калібр стандарту НАТО.
На даному етапі війни виробництво САУ Богдана в Україні зросло з 6 одиниць на місяць у 2023 році до більш ніж 20 у 2025 році.
Як йдеться у публікації, Єврокомісія наразі хоче вивільнити сотні мільярдів євро для зміцнення оборони континенту найближчими роками за рахунок кредитів і ослаблення бюджетних правил. Частково це реалізується завдяки кредитній програмі у €150 млрд, що має прискорити спільні закупки і розробку зброї. Системи, які планують закупати європейці, переважно виготовляються в ЄС, Норвегії та Україні.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-21 00:56:00