Європарламент закликав зняти обмеження на далекобійні удари по РФ – резолюція
Депутати Європарламенту закликали країни ЄС зняти обмеження на використання Україною західного озброєння для далекобійних ударів по території Росії.
Відповідну резолюцію 19 вересня підтримали 425 депутатів, 131 – проти, ще 63 – утримались.
Зняття обмежень на удари по РФ: резолюція Європарламенту
У резолюції йдеться про те, що “без зняття обмежень Україна не зможе повною мірою реалізувати своє право на самооборону і залишиться вразливою для нападів на своє населення та інфраструктуру”.
Зокрема наголошується, що дефіцит боєприпасів і зброї, а також обмеження на їхнє використання можуть підірвати зусилля, докладені до цього.
Водночас депутати Європарламенту вкотре закликали держави-члени ЄС виконати свою обіцянку 2023 року щодо постачання в Україну 1 млн боєприпасів, а також прискорити постачати озброєння, систем протиповітряної оборони та крилатих ракет Taurus.
– Вони також підтверджують свою позицію, що всі країни ЄС і союзники по НАТО повинні колективно та індивідуально взяти на себе зобов’язання щорічно виділяти не менше 0,25% свого ВВП на військову підтримку України, – мовиться в резолюції Європарламенту.
Розширеня санкцій ЄС проти Росії та її союзників
У резолюції депутати ЄП також закликають зберігати та розширювати санкції проти Росії, Білорусі та третіх країн і організацій, які постачають країні-агресору військові технології та товари подвійного призначення.
Зокрема вони вважають, що необхідно посилити санкції проти Ірану та Північної Кореї через передання РФ балістичних ракет, а також китайських фізичних та юридичних осіб, які допомагають їй з обходом обмежень.
Конфіскація російських активів
Вони також вважають, що відповідальність за військові злочини РФ, репарації та інші виплати з боку Москви є важливими аспектами будь-якого рішення.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
– З цією метою депутати Європарламенту хочуть, щоб ЄС та партнери-однодумці створили правовий режим для конфіскації російських державних активів, заморожених ЄС, щоб компенсувати Україні величезні збитки, яких вона зазнала, – пише Європарламент.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-19 16:52:21