Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Європа не кредитуватиме Україну на $50 млрд з заморожених активів РФ – Мелоні пояснила механізм

Країни Європи не будуть брати безпосередню участь в кредитування на $50 млрд для України, що планується через дохід від заморожених активів РФ, оскільки всі ці активи заморожені в Європі. В цьому візьмуть участь інші країни G7.

Про це заявила очільниця уряду Італії Джорджа Мелоні на пресконференції за підсумками Саміту G7 у суботу.

Кредит для України на 50 млрд з заморожених коштів РФ

– Уже оголошено про позику в $50 млрд, яку буде надано Сполученими Штатами, Канадою, Великою Британією і, можливо, Японією, в межах їх наявних конституційних обмежень. Вони оголосили, що також хочуть взяти участь, – заявила вона.

За її словами, “наразі європейські країни не беруть участі в цій позиці, враховуючи також той факт, що всі ці активи заморожені в Європі”. Тому, продовжила вона, Європа “вже робить свій внесок, визначаючи механізм гарантій для погашення цього кредиту”.

Зараз дивляться

Прем’єр-міністерка Італії пояснює, що питання позики має у майбутньому розглядатись Європейською Радою, а технічне врегулювання має відбутись через міністрів фінансів ЄС.

Також вона відповіла на запитання журналістів про ризик розморожування коштів РФ, щоб реалізувати механізм кредиту. За її словами, що те, що російські активи заморожені санкціями, які були впроваджені через російську агресію, то можливість їх розмороження буде розглядатись тільки в разі мирного процесу.

– Але я вважаю, що в разі мирного процесу нам також доведеться домовлятися про те, хто платитиме за збитки, завдані Україні, – зазначила вона.

За словами Мелоні, рішення саміту G7 підтверджує, що країни Групи семи дотримуються комплексного і єдиного підходу, щоб підтримати Україну у відбитті агресії РФ.

Нагадаємо, за підсумками першого дня саміту G7, лідери-учасники цієї спільноти ухвалили рішення про виділення Україні $50 млрд додаткового фінансування до кінця 2024 року. Кошти з активів РФ підуть на оборону, бюджет і відновлення України, а отримані вони будуть за рахунок доходів від заморожених активів РФ, що не завдасть шкоди іншим внескам.

Зазначене фінансування обслуговуватиметься і погашатиметься майбутніми потоками надзвичайних доходів, які виникають унаслідок заморожування суверенних активів Росії, що перебувають у ЄС та інших відповідних юрисдикціях.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-15 22:15:11