Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Якщо їсти забагато цукру: експертка пояснила, які можуть бути наслідки


Цукор є важливим елементом раціону, який надає енергію для повсякденного життя. Однак, його вживання в надмірних кількостях може мати негативні наслідки для здоров’я.

Найбільшу загрозу для організму становить доданий цукор, який міститься в оброблених продуктах і напоях. Він підвищує рівень глюкози в крові та провокує запальні процеси.

– Надмірне споживання доданого цукру впливає на енергію, настрій, вагу та ризик захворювань. Це може вплинути на наше фізичне та психічне благополуччя, – каже інструкторка зі здоров’я Джессіка Кордінг.

Надмірне споживання цукру: наслідки

Цукор швидко перетравлюється, викликаючи стрибок рівня глюкози в крові, але він так само швидко приводить до його падіння. Тому відчуття голоду настає майже одразу після прийому їжі. Таким чином виникають переїдання.

Зараз дивляться

Також цукор може негативно впливати на мікробіом кишківника. Це порушує нормальний обмін речовин і призводить до збільшення ваги. Також можуть виникати проблеми із травленням: спазми, діарея або запори.

Надмірне споживання цукру може призводити до перепадів настрою.

Джесіка Кордінг пояснює, що їжа з високим вмістом цукру, але без білків і жирів, може швидко підвищувати рівень глюкози, але тіло швидко витрачає її, тому виникає падіння настрою.

До того ж, через те, що цукор швидко перетравлюється, вже через короткий час після їжі може виникнути відчуття втоми.

Бактерії, що викликають карієс, здебільшого, харчуються цукром. Тому вживання його у великих кількостях збільшує ризик розвитку проблем із зубами.

Споживання великої кількості солодкого може створити замкнуте коло, коли організм вимагає ще більше цукру, щоб підтримувати високий рівень дофаміну.

Чи завжди солодке шкідливе

Щоб споживати меншу кількість доданого цукру фахівці радять вивчати склад продуктів та обмежувати його кількість.

Часто солодке є і корисним для здоров’я. Наприклад, фруктоза або лактоза – природний цукор, який тільки приносить користь організму.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Everyday Health

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-18 12:35:01