Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вибори президента США 2024: рейтинг кандидатів

Фото: Факти ICTV

Вибори президента Сполучених Штатів Америки відбудуться 5 листопада 2024 року.

Виборчі перегони у розпалі, 10 вересня (11 вересня за Києвом) відбулися дебати між головними претендентами на крісло президента США – Камалою Гарріс та Дональдом Трампом.

Усе про майбутні вибори президента США 2024, рейтинг кандидатів та особливості процедури голосування – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Кандидати в президенти США

Традиційно участь у президентських перегонах у США 2024 року беруть представники Демократичної та Республіканських партій.

Представницею перших є чинна віцепрезидентка Камала Гарріс, а республіканців представляє 45-й президент Дональд Трамп.

Хто може стати кандидатом у президенти США – умови

Кандидатом на посаду президента може стати громадянин США, якщо він відповідає таким критеріям:

  • місце народження – США;
  • вік – не менше 35 років;
  • проживання на території США – не менше 14 років.

Водночас закон не забороняє висувати свою кандидатуру тим, хто перебуває під слідством чи у в’язниці.

Кандидати в президенти США: що таке праймериз та кокуси

Єдиний кандидат від партії обирається шляхом попереднього голосування, яке відбувається у два етапи:

  1. Праймериз та кокуси.
  2. Національний з’їзд (конвент) партії.

Праймериз – це голосування за потенційних кандидатів за допомогою бюлетенів, яке проводиться у кожному штаті, хоча правила проведення відрізняються. За результатами голосування визначається кількість делегатів, які поїдуть на конвент, щоб підтримати певного потенційного кандидата.

Зазвичай для отримання підтримки номінанту необхідно набрати певний відсоток голосів, хоча в деяких штатах результати праймериз інтерпретуються за принципом Переможець отримує все.

Загальна кількість делегатів на конвент розподіляється між штатами залежно від кількості їхніх жителів. Найбільше делегатів на партійний з’їзд відправляє Каліфорнія (169 представників), найменше – Делавер (16 делегатів).

Тобто, по суті, праймериз – це не вибори, а обіцянка підтримки штату потенційним кандидатам.

Праймериз може бути трьох видів:

  • відкриті – голосують усі охочі, зокрема представники інших партій;
  • напівзакриті – голосують представники партії та безпартійні виборці;
  • закриті – голосують лише зареєстровані члени партії.

Кокуси – це збори прихильників чи членів політичної партії, під час яких обговорюються потенційні кандидати на посаду президента США та формуються групи підтримки. За підсумками такої полемічної дискусії рахуються голоси у групах підтримки того чи іншого висуванця та розподіляються делегати на конвент.

Рейтинги кандидатів у президенти США

10 вересня відбулися дебати між Дональдом Трампом та Камалою Гарріс. Відповідно до опитування CNN, яке було проведено компанією SSRS, більшість глядачів, а саме 63% американців, підтримали Камалу Гарріс. Натомість 37% вважають переможцем дебатів Дональда Трампа.

До початку дебатів голоси між виборцями були розподілені порівну: 50% вважали, що Гарріс перевершить Трампа, а інша половина була впевнена, що переможцем вийде колишній президент США.

Результати цього опитування продемонстрували зміни порівняно з червневими даними. Тоді 67% виборців вважали, що Трамп показав себе на дебатах значно краще, ніж чинний президент Джо Байден.

Соціологічне опитування, проведене газетою The New York Times спільно з коледжем Сієна, показало, що Трамп випереджає Гарріс з результатом 48% проти 47%, що не перевищує тривідсоткову похибку і майже не відрізняється від даних опитування, проведеного в кінці липня після того, як президент Байден оголосив про відмову від участі в переобранні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Зараз зарано говорити про однозначну першість, адже ситуація у рейтингах кандидатів у президенти США може змінитися.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-11 19:28:01