Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як легко зняти старі шпалери зі стін: три ефективні способи


Зняття старих шпалер – завдання, з яким стикається багато хто під час ремонту. Існує кілька способів, і вибір оптимального залежить від типу шпалер і стану стін.

Факти ICTV дізнавалися, як легко і швидко зняти старі шпалери.

Перед початком роботи приберіть меблі, накрийте підлогу плівкою, щоб захистити її від вологи та будівельного сміття. Вам знадобляться шпатель, губка, пульверизатор, ємність для води, рукавички й захисні окуляри. Спеціальні засоби можуть значно полегшити процес, особливо для вінілових шпалер.

Як зняти старі шпалери: способи

Спеціальні методи значно спрощують процес зняття старої обробки. Вони дають змогу заощадити час і сили, а також уникнути пошкодження стін.

Способи, як зняти шпалери зі стін:

  1. Розмочування. Розчиніть у теплій воді трохи мийного засобу для посуду або прального порошку. За допомогою пульверизатора рясно змочіть поверхню. Дайте покриттю добре просочитися водою або засобом. Використовуйте шпатель, щоби підчепити шматки покриття, що розмокнули, і акуратно зняти їх зі стіни.
  2. Механічний спосіб. Для цього використовують перфорований валик. Прокатайте валик поверхнею, щоби створити безліч отворів. Це дасть змогу волозі краще проникати під покриття і полегшить його зняття. Використовуйте шпатель, щоб зішкрібати залишки оздоблення, особливо у важкодоступних місцях.
  3. Паровий метод. Направте струмінь пари з парогенератора на стіну. Пара розм’якшить клей, і шпалери легко відстануть від стіни.

Інструкція, як легко зняти старі шпалери

Зняття починайте з верхнього кута кімнати. Деякі матеріали можуть зніматися важче, ніж інші. Не поспішайте, щоб не пошкодити стіну.

Обережно з електричними розетками та вимикачами. Вимкніть електрику й акуратно працюйте навколо них. Після зняття шпалер ретельно очистьте стіну від залишків клею.

Помилки під час зняття старих шпалер

Навіть якщо ви знаєте, як швидко зняти старі шпалери, остерігайтеся помилок. Щоб уникнути зайвого клопоту й пошкоджень стін, важливо знати, що не варто робити.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Помилки й чого варто уникати:

  • Використання занадто гострого інструменту може пошкодити стіну. Тупий інструмент, навпаки, буде малоефективним.
  • Оптимальний варіант – шпатель середньої жорсткості.
  • Агресивне зривання покриття може призвести до пошкодження штукатурки або гіпсокартону.
  • Це спровокує відшаровування штукатурки. Краще обробляти невеликі ділянки по черзі.
  • Якщо не видалити залишки клею, нові шпалери можуть погано приклеїтися.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-11 18:37:44