Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Який вік сексуальної згоди в Україні та чи відрізняється від віку згоди в Європі

Вік сексуальної згоди (age of consent) — це вік, з якого одна людина вважається спроможною дати усвідомлену згоду на сексуальні відносини з іншою людиною.

Який вік сексуальної згоди в Україні та чи відрізняється він від інших країн – читайте на Фактах ICTV.

Який вік сексуальної згоди в Україні

Досі ведуться суперечки з цього приводу, оскільки існує плутанина між віком згоди та станом статевої зрілості (це фізіологічна зрілість людини, готовність організму до репродуктивних функцій). Хоча ці поняття логічно пов’язані, та між ними все ж є різниця.

Вік згоди – це вік, який дозволяє людині усвідомлено вступати в сексуальні стосунки з іншою людиною свого віку або навіть старшою особою без кримінальної відповідальності для партнера. Отже, якщо сексуальні стосунки відбулися за спільною згодою й обидва партнери досягли певного віку, то такий секс не вважається педофілією чи розбещенням неповнолітніх.

Вік сексуальної згоди в Україні починається з 16 років, згідно зі  статтею 155 Кримінального кодексу України.

Сексуальні стосунки з особою, яка не досягла віку згоди (попри те, чи дав неповнолітній або неповнолітня згоду), вважаються злочином у більшості країн світу. У цьому випадку для повнолітньої людини передбачається позбавлення волі на термін до п’яти років.

Також карається законом вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку.

Ми дізналися, який вік згоди в Україні, тепер розгляньмо, який вік згоди в інших країнах.

Який вік згоди в інших країнах

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Вік сексуальної згоди в кожній країні різний:

  • Вік згоди з 14 років – Болгарія, Боснія і Герцоговина, Італія, Албанія, Австрія, Німеччина, Португалія, Угорщина, Чорногорія, Сан-Марино, Сербія, Андорра, Естонія, Ліхтенштейн, Північна Македонія.
  • Вік згоди з 15 років – Румунія, Словаччина, Словенія, Монако, Польща, Франція, Данія, Греція, Ісландія, Хорватія, Чехія, Швеція.
  • Вік згоди з 16 років – Вірменія, Азербайджан, Велика Британія, Латвія, Литва, Норвегія, Південна Корея, Молдова, Нідерланди, Грузія, Іспанія, Казахстан, Фінляндія, Швейцарія, Білорусь, Бельгія, Люксембург, Україна. Японія також підвищила вік сексуальної згоди з 13 до 16 років.
  • Вік сексуальної згоди у 17 років – Кіпр та Ірландія.
  • Вік згоди з 18 років — Туреччина, Мальта, Ватикан.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-17 20:24:08