Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Які українські продукти можна назвати суперфудами — біолог

Кандидатка біологічних наук Олена Лівінська розповіла про п’ять популярних українських автентичних продуктів, які відповідають загальним уявленням про суперфуди і не поступаються поживним складом знаменитим ягодам годжі або насінню чіа.

Що таке суперфуд

– Зі словом “суперфуд” часто асоціюється щось особливе, наприклад ягоди годжі, насіння чіа чи кіноа. Такі продукти і коштують чимало, і можуть підкріплювати упередження, що здорове харчування – це дорого й інколи навіть пафосно, – каже експертка.

Але, за її словами, наша українська кухня і традиційні врожаї вражають розмаїттям смаків і нутрієнтним багатством.

Зараз дивляться

Гречка

Містить одночасно велику кількість білків, повільних вуглеводів, клітковини, вітамінів групи В. Також ця крупа багата на мідь, залізо, магній, марганець, фосфор, селен і цинк.

Гречана каша або суп по суті є досить збалансованим прийомом їжі, багатим цінними для організму компонентами.

Буряк

Буряк є гарним джерелом повільних вуглеводів і клітковини, фолієвої кислоти та марганцю. А ще цей коренеплід містить низку компонентів, що мають біологічно активну дію.

Серед них – нітратні сполуки, що сприяють зниженню артеріального тиску, та пігменти – беталаїни. Останні мають протизапальну активність і є особливо цінними компонентами раціону в разі різних хронічних захворювань або станів, що супроводжуються запальними процесами.

Гарбуз

Помаранчеве диво дарує справжній заряд вітаміну А, а також – вітамін С і калій. Гарбузове насіння містить багато білка, ненасичених жирних кислот, заліза, магнію, марганцю, фосфору та цинку.

Гарбуз добре зберігається аж до пізньої весни і є напрочуд універсальним. З нього можна готувати практично все – від супів і салатів до випічки і навіть напоїв. Насіння гарбуза – чудовий варіант збалансованого перекусу, що не потребує особливих умов зберігання.

Квашена капуста

Містить не лише чимало вітаміну С і К, як і свіжа капуста, а й молочнокислі бактерії. Під час заквашування капусти утворюються й інші цінні мікробні метаболіти. Зокрема, вітаміни групи В і коротколанцюгові жирні кислоти.

Квашена капуста є чудовим варіантом швидкого салату до будь-якого прийому їжі. А додавання її до борщу додасть страві особливого приємного смаку.

Волоські горіхи

Це гарне джерело білків, клітковини, поліненасичених жирних кислот, фолієвої кислоти, вітамінів В1 і В6, заліза, магнію, марганцю, фосфору і цинку.

Велика кількість поліненасичених жирних кислот робить волоські горіхи цінним компонентом раціону для запобігання серцевим захворюванням.

Джерело: Бережи себе

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-09 10:55:45