Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як висушити дрова, щоб вони добре горіли: найкращі способи


Сушіння дров дозволяє зменшити вміст вологи до 15–20%, що покращує їх горіння. Сира деревина містить вологу, яка значно знижує теплову енергію, утворює більше диму та може засмічувати димар.

Life. Факти ICTV розказують, як сушити дрова, щоб вони добре горіли й забезпечили максимальну тепловіддачу — читайте докладніше про способи в нашому матеріалі.

Як правильно сушити дрова вдома

Сухі дрова — ключ до ефективного обігріву та збереження ресурсів.

Вологі дрова погано горять, виділяють менше тепла та залишають після себе більше сажі.

Для того щоб самостійно висушити дрова, необхідно:

  • Насамперед оберіть правильний вид деревини. Дрова з твердих порід (дуб, ясен) горять довше і виділяють більше тепла, але сушаться більш тривалий час. М’які породи (сосна, береза) сохнуть швидше, проте горять менш ефективно.
  • Для ефективного сушіння укладайте дрова у штабелі, залишаючи між ними простір для циркуляції повітря. Найкраще укладати дрова у формі стінки, де кожен ряд трохи зміщений, щоб повітря могло легко проходити між полінами.

Також під час укладання варто дотримуватись таких рекомендацій:

  1. Штабель повинен мати вентиляційні проміжки між полінцями.
  2. Щоб уникнути вбирання вологи, не кладіть дрова прямо на землю. Розташовуйте їх так, щоб вони не торкалися землі, наприклад, можна підкласти піддон, бетонну основу чи дерев’яний настил.
  3. Використовуйте водонепроникний тент або накриття, щоб уникнути потрапляння дощової води. Але не перекривайте штабель повністю, щоб повітря могло легко проникати.

Щоб дрова швидше висохли, їх потрібно зберігати у сухому, провітрюваному місці. Обирайте зону, захищену від дощу та вологи. Уникайте місць з високою вологістю. Сушіння в сирих підвалах або вологих сараях затягне процес.

Найкраще сушити дрова на відкритому повітрі під навісом. Якщо такої можливості немає, зберігайте їх у добре провітрюваному приміщенні, наприклад, у сараї або гаражі.

як висушити дрова щоб вони добре горіли

Фото: pixabay

Як швидко висушити дрова: основні правила

В середньому дрова сохнуть 6–12 місяців, залежно від породи дерева та умов.

Якщо потрібно прискорити сушіння, коли дрова необхідні терміново, можна використати один із способів:

  • Розпиліть великі поліна на менші шматки. Так вони швидше втрачатимуть вологу та скоріше висохнуть. Наприклад, розпиліть колоди на короткі поліна (довжиною 30–40 см) і додатково порубайте їх на частини.
  • Якщо у вас є робоча піч або камін, розмістіть дрова неподалік від джерела тепла, але не надто близько (не ближче ніж 1 метр), щоб уникнути загоряння.
  • В домашніх умовах для прискорення процесу можна застосовувати тепловентилятори або інфрачервоні обігрівачі. Увімкніть їх та спрямуйте на дрова.
  • Якщо є можливість, використовуйте сушильну камеру. Це найшвидший спосіб зменшити вологість деревини до мінімуму.
  • Природне сонячне світло — один із найкращих способів сушіння. Влітку можна розмістити дрова на відкритому повітрі під прямими сонячними променями, щоб вони отримували максимум сонячної енергії. Не забувайте періодично перевертати їх для рівномірного висихання.
  • Якщо дрова зберігаються в приміщенні, тоді можна відкрити всі вікна. Це також допоможе пришвидшити їхнє сушіння.

Не забувайте регулярно перевіряти стан дров на наявність вологи чи грибка, щоб сировина не зіпсувалася.

За можливості використовуйте вологомір для перевірки рівня вологості деревини. Щойно він знизиться до 20%, дрова готові до використання.

Якщо дрова все ще не просохли, але їх потрібно використовувати, можна застосувати спеціальні засоби для розпалу. Вони допоможуть запустити горіння навіть для вологої деревини, але це не забезпечить високої ефективності.

Ми розказали, як висушити дрова, щоб вони добре горіли, та на що звернути увагу під час зберігання. Дрова, належно висушені, забезпечать тепло і затишок навіть у найхолоднішу пору року.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Проте навіть швидкі методи сушіння не можуть замінити повільний природний процес. Тож якщо є можливість, заготуйте дрова заздалегідь.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-15 13:09:00