Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як вибрати та встановити бойлер – поради від експерта


З різних причин бойлер в Україні став доволі звичною річчю. Проте до його встановлення варто підходити ґрунтовно та відповідально. Недотримання низки правил під час встановлення бойлера може спровокувати трагедію.

Це можна зробити самостійно, але варто мати великий набір недешевих інструментів (паяльник для пластикових труб, болгарку та інші). Також людина, яка встановлює бойлер, має розбиратися не лише у сантехніці, а й електриці.

Тому для більшості найліпшим варіантом буде винайняти спеціаліста. Під час пошуку такої людини зверніть увагу на досвід, відгуки, зокрема на сторонніх сайтах. Також не зайвим буде підписання гарантії (не на сам бойлер, а на проведені роботи).

Встановлення бойлера – головні виклики

– Якщо ми говоримо про стару квартиру, де немає навіть розетки під бойлер, то її потрібно тягнути від диференційного автомата, який вимикає електрику в разі надзвичайної ситуації, такої як замикання, – розповідає спеціаліст зі встановлення бойлерів Михайло Гончар.

Якщо вам таки доведеться протягнути розетку саме під бойлер, то зауважте, що доведеться окремо купити низку матеріалів: кабель, короб, куди він прокладатиметься (його також називають каналом чи лотком для кабелю), автомат (автоматичний вимикач) і розетку.

Як підготувати місце під встановлення бойлера

– Загалом якогось одного правильно місця під бойлер немає. Треба дивитися, яка стіна, – зазначає спеціаліст.

Проте зауважте, що бойлер має свої габарити, тому вішати його в місці, де ви постійно проходите, не варто. Закінчиться все тим, щоб просто набиватимете шишки на голові. Крім того, бойлер має висіти вертикально.

– У більшості випадків бойлери вішають над унітазом. Вони підбираються за розмірами, за висотою. Це залежить від смаку та потреб людини. Вішається бойлер на спеціальні гаки. Немає проблем з тим, щоб його повісити. Бажано лише не розміщувати бойлер на стіну там, де шахта, – наголошує Михайло Гончар.

За словами спеціаліста, якщо людей проживає небагато, то можна розглянути варіанти на 30 літрів, який встановлюється під раковиною.

Як обрати бойлер

– Після років практики я можу сказати, що не варто брати бойлер з платами, мікросхемами. Ліпше звернути увагу на бойлер з мокрим або сухим теном. З найпростішим термостатом, в якому немає ніякої електроніки. Річ у тому, що якщо у бойлері багато електроніки, то його ремонт вартуватиме дорожче, ніж він сам, – переконує Гончар.

Встановлення бойлера – важливі моменти

Важливий момент під час встановлення бойлера – редуктор тиску. Ця деталь вартує в середньому близько 1 тис. грн, але вона може запобігати неприємним наслідкам. Через різкі перепади тиску бойлер може просто вибухнути і наробити чимало лиха.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Також під час експлуатації бойлера не варто нехтувати профілактикою.

– Моя порада: десь раз на два роки викликати сервіс або самостійно відкривати бойлер та чистити його. Там збирається багато накипу. Через велику кількість накипу може згоріти тент, – наголошує спеціаліст.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-30 14:45:00