Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Врятує серце і судини: вчені дослідили механізм накопичення “поганого” холестерину


Вчені Національного інституту здоров’я США дослідили механізм накопичення в організмі “поганого” холестерину.

Результати роботи, які можуть змінити методи лікування серцево-судинних захворювань, були опубліковані в журналі Nature.

Вплив “поганого” холестерину на судини та серце

“Поганий” холестерин, або ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) може негативно впливати на здоров’я серцево-судинної системи.

Коли ЛПНЩ накопичується в стінках артерій, це призводить до утворення жирових бляшок.

Зазвичай цей процес супроводжується запальною реакцією, оскільки імунна система намагається боротися з накопиченими бляшками, що провокує подальше пошкодження судин.

З часом бляшки звужують просвіт артерій, ускладнюючи кровообіг. Це може призвести до зниження постачання кисню до органів і тканин та викликати ішемічну хворобу серця, інфаркт міокарда.

Тож високий рівень “поганого” холестерину є серйозним ризиком для серцево-судинної системи.

Механізм дії ЛПНЩ розкрито

Науковці змогли проаналізувати, як первинний структурний білок ЛПНЩ взаємодіє зі своїм рецептором та запускає процес видалення поганого холестерину з кровотоку.

Для цього вчені використали передову кріоелектронну мікроскопію для візуалізації структури ЛПНЩ у момент його зв’язування з рецептором LDLR.

Це дозволило їм побачити деталі, які раніше залишалися невідомими.

Завдяки програмному забезпеченню, керованому штучним інтелектом, дослідники змогли змоделювати структуру поганого холестерину та виявити генетичні мутації, що впливають на підвищення його рівня.

Нові перспективи

Це дослідження відкриває нові можливості для персоналізованого лікування серцево-судинних захворювань, зокрема пацієнтів з генетичними мутаціями,  тих, хто має високий рівень холестерину та приймає статини.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: ScіTechDaily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-02 12:16:00