Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Частка українців, готових терпіти війну стільки, скільки потрібно, зменшилась до 57% – опитування

Фото: Pexels

Протягом 2024 року соціологи фіксують зниження частки українців, які готові терпіти тягар війни стільки, скільки буде потрібно, з 73% до 57%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 2-17 грудня.

Скільки ще українці готові нести тягар війни

Якщо з лютого 2022-го до лютого 2024 року ситуація практично не змінювалися – близько 71-73% українців відповідали, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно – між лютим і жовтнем минулого року їхня частка вперше зменшилася до 63%.

А між початком жовтня і груднем, за даними опитування, також зафіксовано невелике зниження частки таких респондентів – до 57%.

Водночас кількість тих, хто готовий терпіти війну декілька місяців – пів року, майже не змінилася – 21% у грудні проти 18% на початку жовтня.

Проте з 12% до 18% збільшилася частка українців, яким загалом важко визначити, скільки вони готові це терпіти.

– Таким чином, між жовтнем і груднем більшою мірою відбулося не зниження, власне, запасу міцності українців, а відбулося зростання невизначеності (що відображає високу невизначеність сукупність зовнішніх факторів, як-от вибори в США, так і внутрішніх обставин), – кажуть соціологи.

Інфографіка: КМІС

КМІС упродовж 2-17 грудня 2024 року провів всеукраїнське опитування громадської думки методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Загалом опитано 985 респондентів у віці 18 років і старше у всіх регіонах, підконтрольних уряду України.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Отримані результати зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-02 13:36:00