Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як правильно харчуватися при грипі і застуді, щоб допомогти організму боротися з хворобами

Учені Пенсільванського університету вивчали роль збалансованого харчування у період, коли людина бореться з хворобою, зокрема, грипом та ГРВІ.

Дослідники довели, що іноді ми недооцінюємо важливість свого раціону, коли хворіємо. До того ж у цей час апетит суттєво знижується.

Не їси – не вистачить сил на боротьбу із хворобою

Насправді ж, правильне харчування відіграє ключову роль у нашому одужанні.

– Якщо навіть не хочеться їсти, варто розуміти, що організм все ж потребує поживних речовин для підтримки імунної системи, – стверджує дієтолог Коллін Тьюксбері.

За словами фахівця, єдине, що треба враховувати, це реакцію організму на хворобу та споживання їжі, у кожного вона може суттєво відрізнятися. Потреби організму в харчуванні багато в чому залежать від типу захворювання.

Але все ж є одна спільна вимога для всіх випадків: харчуватися малими порціями і дотримуватися балансу білків, жирів і вуглеводів.

Фрукти та овочів в раціоні хворого – важлива складова боротьби з хворобою.

Суп, що лікує

Справді лікувальною стравою в цій ситуації може бути курячий бульйон чи суп. Він має не тільки поживні властивості, а й здатність розріджувати слиз у разі респіраторних інфекцій.

Гідратація залишається важливим елементом турботи про хворий організм, особливо в разі втрати рідини. Вода, чай, морси, навіть кава, але без кофеїну, допоможуть у цьому.

– Напої з низьким вмістом цукру сприяють підтримці гідратації. Важливість вітамінів, таких як C і D, для підтримки імунної системи також незаперечна, – наголошує дієтолог.

Добавки, такі як цинк, можуть скоротити тривалість деяких інфекцій, але їхнє використання вимагає обережності та консультації з лікарем.

Зрештою, хоча їжа та напої не є ліками, вони можуть суттєво допомогти в підтримці організму в його боротьбі з інфекцією.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Pubmed

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-09 10:30:56