Хто має складати НМТ у 2025 році та коли потрібно реєструватися
Четвертий рік поспіль вступна кампанія в українські університети базуватиметься на результатах спрощеного аналога ЗНО – НМТ.
Для вступу на бакалаврат абітурієнти повинні скласти обов’язкові іспити з української мови, математики та історії України, а також додатково обрати один із таких предметів: українська література, географія, біологія, хімія, фізика або іноземна мова.
Факти ICTV дізнавалися, хто має складати мультитест у 2025 та коли на нього реєструватися.
Кому потрібно складати НМТ у 2025 році
У 2025 році для вступу на будь-яку бакалаврську програму, зокрема на медичні, фармацевтичні та ветеринарні спеціальності, необхідно буде надати результати НМТ. Абітурієнти, які обирають творчі або спортивні напрямки, крім успішного складання НМТ, повинні будуть продемонструвати свої здібності під час творчого конкурсу.
Важливою особливістю вступної кампанії є те, що абітурієнти можуть використовувати результати НМТ попередніх років. Тобто за бажанням, абітурієнти можуть використовувати результати НМТ попередніх років (2022, 2023 або 2024).
Коли реєструватися на НМТ 2025 та скільки буде завдань
Той, хто має складати НМТ у 2025 році, повинен вчасно подати заяву. Реєстрація для участі в Національному мультипредметному тесті буде доступна в період з 6 березня до 3 квітня включно.
Український центр оцінювання якості освіти детально описав структуру Національного мультипредметного тесту (НМТ) для вступу до вищих навчальних закладів у 2025 році. У тесті буде різноманітна кількість завдань із різних предметів, а час на виконання кожного блоку можна буде розподіляти самостійно.
Кількість завдань у тесті варіюється залежно від предмета: з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії буде по 30 завдань, з математики – 22, з фізики – 20, а з іноземних мов – 32.
На виконання завдань із кожного предмета відведено приблизно 60 хвилин. Однак структура тесту передбачає два блоки, між якими буде 20-хвилинна перерва. Це дасть змогу учасникам розподілити час між предметами більш ефективно.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: УЦОЯО
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-16 15:57:00