Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Хмельницькі прокурори уникнули звільнень після скандалу з інвалідностями – ЦПК

Фото: Depositphotos

Офіс генерального прокурора завершив службове розслідування щодо ймовірного використання службового статусу прокурорами Хмельниччини для оформлення інвалідностей.

За результатами розслідування не вдалося встановити жодного випадку неправомірного їх отримання, повідомляє Центр протидії корупції.

Прокурори зберегли свої посади

Зазначається, що жоден із 67 прокурорів не був звільнений.

Центр протидії корупції (ЦПК) звернувся до ОГП із запитом щодо результатів розслідування. У відповідь ОГП повідомив:

– За наслідками службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обов’язків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування об’єктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами своїх службових повноважень або службового статусу та пов’язаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні.

На питання ЦПК, чи були притягнуті до відповідальності прокурори за результатами розслідування, ОГП не відповів.

Раніше повідомлялося, що під час розслідування зловживань у цій сфері було звільнено 5 прокурорів і ще 7 осіб відсторонено від адміністративних посад. Проте не було уточнено, чи стосувалися ці звільнення саме прокурорів із Хмельниччини.

Згідно з інформацією, отриманою від ОГП, результати службового розслідування передані до Державного бюро розслідувань (ДБР), яке займається кримінальним провадженням у цій справі.

У ЦПК вважають, що таким чином ОГП засекретив інформацію про кількість звільнених прокурорів та притягнення їх до відповідальності.

– Так, хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, що може тривати роками, – зазначили в ЦПК.

Розслідування журналістів

Скандал із можливими порушеннями серед прокурорів Хмельницької області спалахнув після журналістського розслідування, яке виявило ймовірні зловживання.

Журналісти встановили, що 49 прокурорів регіону на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником могли оформити інвалідність за сприяння керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяни Крупи, депутатки облради від партії Слуга народу.

Під час розслідування правоохоронці провели санкціоновані обшуки у службових кабінетах і вдома у Тетяни Крупи. Було виявлено $100 тис., документи з ознаками підробки та списки чоловіків-ухилянтів із фіктивними діагнозами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

30 грудня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт 4170-ІХ, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-31 17:46:00