Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Частка українців, готових до територіальних поступок, зросла до 38% – опитування

Фото: Unsplash

Зросла частка українців, хто готовий до територіальних поступок задля завершення війни. У порівнянні з жовтнем цей показник підвищився на 6%.

Про це свідчать результати нового опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Готовність українців до територіальних поступок

У КМІС зазначають, що відсоток тих, хто готовий до територіальних поступок під час опитування у травні та жовтні показав однаковий відсоток.

Тоді як після жовтня за підсумками опитування у грудні простежується зростання з 32% до 38% частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок.

При цьому частка тих, хто категорично проти жодних поступок, знизилася.

— Утім, попри всі складні обставини, станом на грудень 51% українців виступали проти будь-яких територіальних поступок (на початку жовтня було 58%), – йдеться в дослідженні.

Якщо аналізувати за регіонами, то є помітна тенденція у всіх регіонах до певного зростання готовності до поступок. Водночас у всіх регіонах зберігається тенденція до переважання тих, хто виступає категорично проти поступок.

Фото: КМІС

Не змінилася, як і раніше, ситуація на Заході, у Центрі і на Півдні. Однак тенденція дещо вирізняється на у Донецькій та Харківській областях, де трохи менше тих, хто категорично проти жодних поступок.

Утім, зазначають у КМІС, навіть у цьому прифронтовому регіоні-зоні активних бойових дій 43% мешканців категорично проти жодних поступок (а в цілому готові до певних поступок – 41%).

Упродовж 2-17 грудня 2024 року КМІС провів опитування методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 2000 респондентів.

Запитання про загалом готовність до територіальних поступок ставилося 985 респондентам.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищує 4,1%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-03 19:37:00