Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вояджер-1 надіслав дані на Землю вперше за 5 місяців

Роботизований зонд Вояджер-1 зміг вперше за п’ять місяців передати інформацію на Землю. Інженери NASA отримали розшифровані дані після того, як змогли усунути проблеми зі зв’язком на борту найвіддаленішого космічного апарату людства.

Що трапилося з Вояджером-1

Зараз зонд перебуває на відстані близько 24 млрд км від Землі. Він діє вже протягом 46 років і останнім часом почав демонструвати ознаки старіння. Так, в кінці минулої осені його система польотних даних застрягла в петлі, надсилаючи нерозбірливий повторюваний шаблон коду. При цьому радіосигнал залишався стабільним.

Перші корисні дані про стан інженерних систем Вояджера-1 команда місії отримала 20 квітня. Інформація ще вивчається, проте вже зрозуміло, що зонд функціонує належним чином.

Зараз дивляться

Протягом наступних тижнів NASA продовжить переміщення інших пошкоджених частин програмного забезпечення системи. Зокрема тих, відповідають за повернення цінних наукових даних, які збирає «Вояджер-1». Тому науковці розраховують невдовзі зайнятися їхнім дослідженням.

Місія роботизованого зонда Вояджер-1

Сам апарат, як і його близнюк Вояджер-2, спочатку був розрахований на п’ять років. Їх запустили у 1977-му, тож вони діють найдовше серед усіх космічних пристроїв в історії людства. Зонди надали додаткову інформацію про нашу Сонячну систему, пролітаючи повз Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун.

Зараз Вояджери мандрують незвіданими космічними територіями вздовж зовнішніх кордонів Сонячної системи. Обидва перебувають у міжзоряному просторі і є єдиними космічними апаратами, які коли-небудь працювали за межами геліосфери – сонячної бульбашки магнітних полів і частинок, що простягається далеко за орбіту Плутона.

Вояджер-2, що наразі працює в штатному режимі, віддалився від нашої планети на понад 20,3 млрд км.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-24 10:04:16