Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вонка: рецензія на фільм Пола Кінга та сюжет

В український прокат вийшов фентезійний мюзикл Вонка – своєрідний приквел до Чарлі та шоколадна фабрика письменника Рональда Даля. Режисером стрічки виступив Пол Кінг, який зняв Пригоди Паддінгтона.

Фільм розповідає історію становлення шоколатьє Віллі Вонки та його фабрики. Це яскрава та смачна історія, передусім орієнтована на дітей. З іншого боку, Вонка не прив’язаний ані до роману, ані до попередніх екранізацій.

Зараз дивляться

Це розповідь не про те, як цукерник став замкнутим диваком, як у романі й екранізаціях 1971 і 2006 років. Швидше, історія про те, як мрії Віллі Вонки змогли змінити світ на краще.

Востаннє Віллі Вонку грав Джонні Депп. Цього разу естафетну палочку перейняв Тімоті Шаламе. У мережі часто порівнюють акторів, особливо після 2021 року, коли Шаламе втілив образ сина Едварда руки-ножиці для знімання реклами електрокару Cadillac, за участі Вайнони Райдер у ролі матері. Самого Едварда у культовій екранізації 1990-го зіграв саме Депп. Вихід Вонки укотре не уник порівняння акторів.

Про що фільм Вонка

Події стрічки розгортаються приблизно у першій половині XX століття в одному з європейських міст. Туди прибуває Віллі Вонка (Тімоті Шаламе) фактично без гроша у кишені, але з метою відкрити у цьому місті шоколадну крамницю. Його кондитерські вироби не просто найсмачніші, вони наповнені різноманітними зіллями з усього світу, які він носить із собою у валізці.

Дуже швидко стає зрозумілим, що втілити свою мету йому буде непросто, адже у місті є три могутні кондитери, яких називають шоколадним картелем. Вони не хочуть мати конкурента та наймають, звісно, за шоколад, корумпованого начальника поліції (Кіган-Майкл Кі). Попри все, Вонка сповнений рішучості втілити свою мрію в реальність, адже на відкриття крамниці його надихнула передчасно померла матір.

Але це не всі антагоністи історії. Через певні махінації Вонка опиняється рабом у власниці готелю-пральні місіс Скраббіт (Олівія Колман) та її поплічника Блічера (Том Девіс). Перебуваючи у пастці, він товаришує з персонажами, які були так само ошукані Скраббіт і працюють у її пральні, щоби сплатити борг.

Вонка також заводить дружбу з відважною дівчинкою Нудлою (Кала Лейн). Їхні стосунки є емоційною серцевиною картини. Особливо чудовим є музичний номер, коли Вонка та Нудла літають над містом за допомогою різнокольорових повітряних кульок.

Вонка

Крім того, Вонку переслідує умпа-лумпа на ім’я Лофті (Г’ю Грант) – представник вигаданого племені пігмеїв із Чарлі і шоколадна фабрика. Він краде у нього цукерки, щоб у такий спосіб повернути борг своєму народові. Крім того у цій картині знову звучить культова Oompa-Loompas з фільму 1971 року. Зокрема, виконання Грантом цієї композиції під час титрів – це ще один цікавий момент фільму.

Рецензія на фільм Вонка

Новий фільм Пола Кінга стильний зі своїм набором візуальних правил. З одного боку, барвисті декорації більше нагадують масштабну театральну постановку, але вони допомагають створювати чудову атмосферу під час музичних номерів. Фільм чарівний і душевний, як і Пригоди Паддінгтона та його продовження.

Автори картини вигадують безумні сюжетні лінії, з вкрапленням найнеймовірніших елементів, як, приміром, доїння жирафа, наявність фальшивого баварського аристократа, або ж те, що звітну книгу шоколадного картелю охороняє корумпований священник у виконанні Ровена Аткінсона та 500 ченців-шоколадоманів.

Вонка

Сценарій поєднується з динамічним стилем знімання Кінга, який візуально нагадує класичні голлівудські мюзикли. Попри скепсис напередодні виходу Вонки, цей фільм зроблено майстерно. Тим більше, у картині можна помітити вкраплені у неї пасхалки.

Порівнюючи Вонку у виконанні Деппа й Шаламе, можна зазначити, що перший зробив свого персонажа химернішим і дивнішим, якщо не враховувати зловісність, тоді як другий грає молодого шоколатьє, оптиміста з добрим серцем, у якого все попереду.

На відміну від першої екранізації фільму про шоколатьє, у Вонки 2023 року немає злого умислу. У версії Кінга все пронизане добротою. Це фільм про мрійника, який заохочує мріяти, та про шоколад. Вонка не лише зберігає почуття веселощів, а й нагадує, що життя стає солодшим завдяки людям, з якими ми ділимо той самий шоколад.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 10:11:04