Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вакцинація проти Covid-19 для літніх людей: розвінчуємо міфи

Люди у віці 60+ є найбільшою групою ризику тяжкого перебігу Covid-19. У цієї категорії пацієнтів хвороба може викликати тяжкі ускладнення: пневмонію, фіброз нирок, загострення серцево-судинних недуг, астми, діабету тощо. Саме серед людей старшого віку найчастіше трапляються летальні випадки.

Але чому ж тоді літні люди неохоче роблять щеплення?

Лікарі сигналізують: ситуація з охопленням імунізацією проти Covid-19 людей у віці 60+ незадовільна. Якщо в країнах Заходу щеплення зробили до 95% осіб цієї категорії, то в нашій країні таких заледве 40%.

Зараз дивляться

Причина – не фінансова, адже всі витрати на вакцинацію покриває держава. Однак, на жаль, чимало людей досі перебувають у полоні різноманітних міфів та упереджень. Розглянемо деякі з них.

Хронічні недуги – не виправдання

З віком у багатьох людей з’являються хронічні захворювання. Для когось це стало виправданням, щоб не робити щеплення проти Covid-19. Ця логіка не має під собою аргументів.

Високий тиск, серцеві недуги, діабет та інші патології – аргумент “за” вакцинацію, а не “проти”. Супутні захворювання роблять організм більш вразливим до Covid-19, тому щеплення необхідне.

Науковці, які розробляють вакцини, враховують їхній можливий вплив на людей з хронічними хворобами. Це питання спеціально досліджують.

Водночас передбачити, які наслідки для таких пацієнтів буде мати зустріч із самим Covid-19 – достеменно неможливо. Хоча медична статистика свідчить, що у цих людей перебіг захворювання може бути значно важчим.

Маєте сумніви? Проконсультуйтеся

Якщо у вас є сумніви, перед вакцинацією можна прийти на консультацію до сімейного лікаря, або порадитися з тим, який буде у пункті щеплення.

Головним протипоказанням вакцинації від Covid-19 є захворювання у стадії загострення – з високою температурою та іншими симптомами.

Але якщо сімейний лікар не радить робити щеплення через власні суб’єктивні переконання, це вагома причина поставити під сумнів його фаховість.

Серйозні побічні реакції малоймовірні

Ще одна причина, яка зупиняє людей старшого віку від вакцинації – страх побічних реакцій.

Щеплення проти Covid-19, як і будь-який медичний препарат, справді може мати побічні дії. Переважно це незначний біль у місці введення або підвищення температури в діапазоні від 37,1 до 38,0°C. Вона може триматися до двох днів.

Ймовірність більш серйозних негативних наслідків наближається до нуля.

Кампанія вакцинації проти Covid-19 триває у світі вже протягом трьох років. Увесь цей час вчені продовжують вивчати можливі побічні дії. Наразі результати досліджень свідчать, що користь щеплень проти Covid-19 багатократно переважає можливу шкоду від них.

Covid-19 досі небезпечний

Також багатьох українців дезорієнтувало повідомлення про скасування стану глобальної надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, яке з’явилося минулого року. З цієї новини люди зробили висновок, що Covid-19 більше не становить загрози.

Насправді, для окремої людини, надто якщо вона належить до групи ризику, захворювання є таким же небезпечним, як і раніше.

Скасування надзвичайної ситуації також не означає завершення стану пандемії.

Рішення, яке ухвалили міжнародні регулятори, стосується передусім медичної системи. Її повернення до роботи в звичайному режимі стало можливим, зокрема, через появу безпечних та ефективних вакцин.

Тож якщо ви досі не пройшли рекомендований курс щеплень проти Covid-19 (і особливо – якщо вам понад 60 років), саме час завершити цю важливу справу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-10 12:00:23