Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В Інституті Амосова врятували 60-річну жінку з аневризмою грудної аорти

Фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова врятували 60-річну Світлану Ніколаєнко з важкою, смертельно небезпечною патологією – аневризмою (розшаруванням) грудної аорти. Про це співробітники Інституту повідомили на своїй сторінці у Facebook.

– Світлана родом із нині прифронтової Костянтинівки Донецької області. Там пройшло все життя, яке було нелегким. Жінка дуже важко працювала. У розпал війни переїхала на Київщину, – ідеться в повідомленні.

Смертельно небезпечний стан

Як розповіла сама Світлана, через складні обставини життя, її здоров’я похитнулося. Постійно боліла голова, мучили сильні болі в спині, які вона списувала на важку працю. Коли терпіти вже стало нестерпно, звернулася до фахівців Інституту Амосова.

Зараз дивляться

В Інституті діагностували розшарування (аневризму) низхідної грудної аорти. Причиною цієї патології став високий артеріальний тиск.

За словами медиків, цьому смертельно небезпечному стану можна було запобігти правильним лікуванням гіпертензії.

Лікування

Як розповіли фахівці, Світлані потрібно було провести корекцію вади методом ендопротезування ураженої ділянки аорти.

Однак у цьому випадку зробити це було неможливо, тому що розшарування поширювалося на саму дугу аорти. Тому хірурги застосували гібридне, двоетапне лікування.

Першим етапом жінці пересадили одну з трьох судин, що відходять від дуги аорти, для того, щоб створити місце для встановлення та закріплення ендопротеза. Другим етапом того ж дня було виконано ендопротезування (TEVAR).

Протез із Німеччини

Як зазначили в Інституті, операцію вдалося провести завдяки підтримці лікарів із Німеччини. Вони передали дорогий ендоваскулярний протез для пацієнтки.

Після операції Світлана почувається добре і впевнена, що в 60 років її життя тільки починається, додали співробітники Інституту Амосова.

Джерело: Інститут Амосова

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-29 15:39:31