Українець рятує українця: десятий збіг в Українському реєстрі донорів кісткового мозку
В Українському реєстрі донорів кісткового мозку зафіксовано десятий збіг донора і рецепієнта кісткового мозку. Це означає, що вже десятий раз українець рятує українця. Про це співробітники Реєстру повідомили на своїй сторінці у Facebook.
Максимально комфортно
Цього разу Реєстр обрав родинним донором для пересадки кісткового мозку одному з пацієнтів НДСЛ Охматдит молоду жінку. Процедуру забору клітин провели медики цієї лікарні.
Як розповіла сама донор, на кожному етапі підготовки до донації все було максимально комфортно: обстеження організували за місцем проживання, лікарі детально пояснювали кожен крок.
– Я знала, чого очікувати. У день донації відчувала лише втому, але це дрібниці порівняно з тим, що я можу допомогти іншій людині, – каже жінка-донор.
Пересадку рятівних клітин пацієнту вже проведено, стан його стабільний. Протягом двох років донор і рецепієнт можуть листуватися через Реєстр анонімно.
Статистика
– Бути донором кісткового мозку – це безпечно і неймовірно важливо. Стовбурові клітини повністю відновлюються за кілька тижнів, але цей крок може подарувати пацієнту з важкою хворобою шанс на життя, – зазначили в Реєстрі.
Нині в Україні алогенні трансплантації від нерідного донора проводять три медичні заклади.
Загалом в Українському реєстрі – 13 759 потенційних донорів. Що більше українців зареєструється, то вища ймовірність підібрати спорідненого донора.
За 11 місяців 2024 року в Україні проведено 376 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин, із них 54 – дітям. Трансплантацію проводять в 11 медичних центрах. Найбільше пересадок виконано в НДСЛ Охматдит (74), Черкаському клінічному онкологічному центрі (70), Київському міському центрі нефрології та діалізу (68).
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-30 15:31:00