Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна може захистити себе від агресії РФ без членства в НАТО – The Hill

Фото: Генштаб ЗСУ

Як пише видання The Hill, Україна може захистити себе від збройної агресії Росії без вступу до Північноатлантичного блоку, за прикладом Швеції. 

Цьогоріч у липні на Саміті у Вашингтоні НАТО не пропонуватиме Україні офіційного запрошення або конкретного шляху до членства в блоці.  

The Hill зазначає, що питання про вступ України в НАТО не порушуватиметься, допоки триває повномасштабна війна Росії проти України. Інакше НАТО також стане учасником війни з РФ.  

Зараз дивляться

Крім того, видання ставить під сумнів те, що Україна може стати членом НАТО відразу після закінченні війни, оскільки немає впевненості в тому, що гарантія колективної оборони НАТО стримає Росію від нового нападу. 

– Сумніви з приводу членства України не мають дивувати. Брудна таємниця НАТО полягає в тому, що з часів закінчення холодної війни в організацію не приймали країни, які потрібно було б захищати від агресії РФ. Перші дві хвилі розширення в 1999 і 2004 роках, під час яких були прийняті всі колишні члени Варшавського договору, країни Балтії та Словенія, припали на час, коли НАТО і Росія були зосереджені на налагодженні відносин щодо співпраці, – пояснює видання The Hill. 

Наступні етапи розширення НАТО охопили країни Західних Балкан, які були відокремлені від Росії іншими членами НАТО. Вони могли бути вразливими до втручання РФ у їхні внутрішні справи, але не до збройного нападу, який би спричинив зобов’язання НАТО щодо колективної оборони. 

Як зазначає видання, нещодавній вступ до НАТО Фінляндії та Швеції, не є винятком. Адже ці дві скандинавські країни мають потужні збройні сили та великий досвід співпраці з Північноатлантичним блоком. На відміну від інших нових членів, вони фактично зміцнили НАТО з моменту приєднання.  

Замість того щоб обороняти їх, НАТО, ймовірніше, звернеться до них з проханням допомогти захистити інших союзників. 

На думку видання The Hill, Україна може використовувати модель Швеції часів холодної війни, яку можна адаптувати до сьогоднішніх обставин.

Під час холодної війни Швеція формально була нейтральною країною з потужним оборонно-промисловим сектором і боєздатною армією. Водночас вона також тісно співпрацювала у сфері безпеки та розвідки зі США та іншими союзниками по НАТО.

На той час ця співпраця трималася в таємниці, але Радянський Союз знав про неї. І саме це слугувало потужним стримувальним фактором для військової агресії. 

У статті наголошується, що попри війну, Захід має допомогти Україні стати оновленою версією Швеції часів холодної війни. Для цього необхідно посилити підтримку у відновленні оборонно-промислового сектору України та в навчанні її збройних сил, а також тісну співпрацю у сфері безпеки та розвідки.  

Такі домовленості включені до двосторонніх угод, які США та інші союзники підписали з Україною. Водночас необхідно гарантувати стабільну підтримку, хоча б протягом наступного десятиліття. 

Крім того, як зазначається у статті The Hill, допомога Україні має містити співпрацю в реформуванні її економіки та політичної системи відповідно до європейських стандартів, оскільки, шведська модель спрацювала частково тому, що Швеція була сильною демократією з ефективною ринковою економікою. 

З огляду на це переговори про вступ до ЄС, які незабаром розпочнуться, мають вирішальне значення для довгострокової безпеки України. 

– Маючи достатньо часу та допомогу Заходу, Україна може створити надійний фактор стримування Росії поза межами НАТО. Але цього не станеться допоки НАТО зберігатиме ілюзію щодо членства та спокушатиме Україну прагнути до цього. Вже давно час відмовитися від цих фантазій і зосередитися на тому, що здійсненно і достатньо для безпеки України, – наголошує видання The Hill. 

Повномасштабна війна в Україні триває вже 859-ту добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та на карті повітряних тривог в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-01 10:30:50