Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна втратила 85% потужностей теплової генерації: що відомо

Українська теплова генерація втратила близько 85% потужності. Попри заяви деяких експертів, терміни її відновлення залишаються невизначеними.

Про це йдеться у матеріалі NV, посилаючись на слова експертки проєктів DiXi Group Олена Лапенко.

Ситуація з тепловою генерацією в Україні

Як зазначила Лапенко, за оцінками DiXi Group українська теплова генерація втратила близько 85% потужності. Експертка нагала також пошкодження під час час останніх обстрілів, щонайменше двох, об’єктів Укргідроенерго.

Зараз дивляться

— Терміни її відновлення невизначені, попри заяви деяких експертів, — сказала Лапенко.

У DiXi Group вважають, що у 2022−2023 рр. споживання електроенергії в Україні порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення скоротилося на 25−30%. Зокрема промисловість скоротила споживання на 45%, а населення на 16%. Водночас загальна генерувальна потужність скоротилася з 37,6 ГВт до 18,3 ГВт.

Відтак експерти вважають, що в українській енергосистемі влітку 2024 р. зберігатиметься дефіцит електроенергії та озвучили три потенційні сценарії на цей період.

Перший варіант може бути реалізований за умови відсутності нових обстрілів енергосистеми та помірної температури. Тоді в години максимальних навантажень дефіцит електроенергії становитиме 1,3 ГВт. Показник LOLP (loss of load probability) не перевищуватиме 21%.

Це прогнозована кількість часу, коли доступна потужність генерації менша за очікуване навантаження (споживання).

Другий варіант передбачає значне зростання споживання електричної енергії через підвищення середньодобових температур. У такому разі в години максимальних навантажень дефіцит може зрости до 2,86 ГВт. А LOLP становитиме 28%.

Третій сценарій за помірних температур враховує нові руйнування маневрової генерації. У такому разі дефіцит може становити 2,8 ГВт, а LOLP — 35%.

Джерело: Новое время
електроенергія, Україна

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-29 14:55:45