Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна розраховує отримати конфісковані активи РФ вже цього року – Шмигаль

Фото: Урядовий портал

Росія має компенсувати завдану Україні шкоду. Тому у 2024 році одне з ключових завдань – це спрямування заморожених активів РФ на українське відновлення.

Про це заявив на засіданні уряду 3 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

– США, ЄС та інші країни впритул наблизилися до вирішення цього питання. Уже є перші прецеденти змін до законодавств, що передбачають механізми передання коштів. Наразі важливо це звести в єдину чітку систему, до якої будуть залучені країни ЄС і G7, – наголосив він.

Зараз дивляться

За його словами, уряд спільно з нашими дипломатами постійно працює над цим питанням, тож очікує на позитивні результати вже цього року.

– Конфіскація російських активів –  це посилення нашої стійкості, а також можливе джерело фінансування ключових пріоритетів бюджету, – додав Шмигаль.

Для відновлення України необхідно щонайменше $400 млрд. Ця сума може подвоїтися, якщо врахувати компенсацію жертвам війни.

Тому Київ вже заявив західним союзникам, що відсотків, нарахованих від заморожених російських активів, буде недостатньо для компенсації збитків, завданих війною, і він сподівається отримати ці активи в повному обсязі.

У жовтні лідери ЄС підтримали плани використання мільярдів євро, отриманих від заморожених активів РФ, для допомоги Україні.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Західні санкції заморозили €300 млрд, що належать російському центральному банку, відколи РФ розпочала повномасштабну війну в Україні. Левова частка цих коштів – €180 млрд – зберігається в Euroclear, найбільшому у світі депозитарії цінних паперів зі штаб-квартирою у Брюсселі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-03 13:29:20