Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені з’ясували симптоми погано діагностованої, але небезпечної хвороби серця

Фото: Pexels

Команда американських учених під час дослідження прояснила симптоми дуже небезпечної хвороби серця, яка погано піддається діагностиці. Через ці невдачі люди стикаються з 50% ймовірністю померти від цього захворювання.

У кожного п’ятого старше 60

За оцінками Британського фонду серця, приблизно кожна п’ята людина, старша за 60 років, має ту чи іншу ступінь захворювання периферичних артерій, за якої артерії, що постачають кров’ю руки й ноги, звужуються або закупорюються бляшками чи жировою тканиною.

За словами експертів, коли це відбувається в серці, це називається ішемічною хворобою, але захворювання периферичних артерій (ЗПА) зазвичай вражає ноги і може призвести до сильного болю, гангрени або навіть ампутації.

Дослідження

Нове дослідження було зосереджене на населенні Америки, де на це захворювання страждають понад 10 млн осіб у віці старше 40 років.

Було виявлено, що не тільки пацієнти стикаються з 50%-вим ризиком смерті від цього захворювання через ці збої, а й що жінки з меншою ймовірністю отримують медикаментозну терапію відповідно до рекомендацій, ніж чоловіки.

Дослідники вважають, що ці шокуючі показники недостатньої діагностики та лікування зумовлені труднощами в діагностиці захворювання через його нечіткі симптоми.

Симптоми

Одним із менш відомих, але характерних симптомів захворювання периферичних артерій (ЗПА) є переміжна кульгавість через м’язовий біль, наприклад, у лівій нозі під час ходьби навіть на короткі відстані. І все – через недостатнє надходження крові та кисню до м’язів.

Однак, давши хворій нозі відпочити, ви можете продовжити рух і знову відчути біль на такій самій відстані.

Додаткові ознаки, які можна помилково прийняти за поганий кровообіг, включають відчуття поколювання, холод у кінцівках, зміну кольору шкіри, м’язову слабкість, оніміння та дискомфорт. Вени також можуть виглядати збільшеними, а на шкірі можуть з’явитися виразки або болячки.

Хоча лікування ЗПА не існує, зміна способу життя, призначені ліки та потенційно хірургічне втручання можуть сповільнити його розвиток, полегшити симптоми та поліпшити якість життя пацієнтів.

Такі втручання можуть включати відмову від паління та використання антикоагулянтів.

Джерело: Express

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-03-31 15:34:00