Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені пояснили, чому саме ці два яскравих кольори переважають в одязі деяких літніх людей

Учені Університетського коледжу Лондона виявили, що з віком наш зоровий апарат стає менш чутливим. Особливо тьмяніють зелені та пурпурові кольори. А от, приміром, блакитний залишається таким же яскравим.

Бабусі люблять зелене і пурпурове

З віком наше сприйняття навколишнього світу починає змінюватися разом із нашим тілом. Наші відчуття смаку, нюху, слуху та зору стають менш гострими.

Щоб перевірити, як з віком змінюється сприйняття кольору, дослідники провели експеримент.

Зараз дивляться

У ньому взяли участь 17 молодих людей (середній вік становив 27,7 років) і 20 здорових людей похилого віку (із середнім віком 64,4 року).

Учасників помістили в затемнену кімнату.  Протягом п’яти секунд їм демонстрували по черзі 26 різних відтінків кольорів, при цьому виміряли діаметр зіниць високочутливою камерою – пупілометром.

Учасники побачили різні відтінки – темні, приглушені, насичені та світлі – пурпурового, синього, зеленого, жовтого та червоного кольорів.

Їм також показали два відтінки помаранчевого і чотири сірого.

Очі вимагають яскравих кольорів

Коли ми бачимо колір, наші зіниці звужуються у відповідь на будь-які зміни його світлості або кольоровості (барвистості). Зазвичай це важко спостерігати у людини, але пупілометр здатен фіксувати найменші зміни діаметра зіниці.

Виявилося, що діаметр зіниці у здорових літніх людей менше звужується у відповідь на насиченість кольорів порівняно з їхніми молодшими колегами.

Це було особливо помітно для зелених і пурпурових відтінків.

– Наші результати доповнюють попередні дослідження, які показали, що люди похилого віку сприймають кольори як менш барвисті, ніж молоді, – сказав доктор Яннеке ван Левен.

Доктор ван Левен додав, що результати дослідження можуть внести ясність у питання, чому принаймні деякі люди похилого віку віддають перевагу одягу в яскравих кольорах. Для них вони не видаються такими аж яскравими.

– Наші висновки можуть мати широке значення для адаптації моди, декору та інших колірних просторів для людей похилого віку, — додав професор Джейсон Воррен.

Дослідники зазначили, що, окрім впливу здорового старіння на колірне сприйняття, зміни в колірних перевагах іноді спостерігаються й у хворих на деменцію.

Щоб правильно інтерпретувати результати дослідження потрібна додаткова наукова робота, яка б окреслила функціональну нейроанатомію отриманих висновків.

Джерело: Scientific Reports

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-03 12:28:12