Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Конгресі США голосуватимуть за законопроекти щодо допомоги Україні 20 квітня

У середу спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон оголосив, що він дотримується свого плану щодо винесення на голосування низки законопроєктів про іноземну допомогу, зокрема й про фінансування України, після того, як зіткнувся із серйозним тиском з боку інших парламентаріїв і політиків.

Як пише CNN, у своїй записці до членів парламенту Джонсон повідомив, що голосування за цими законопроєктами відбудеться в суботу ввечері, тобто 20 квітня або ж у ніч на 21 квітня за часом Києва.

Який законопроєкт проголосують

На сьогодні є щонайменше три варіанти законопроєкту про допомогу Україні. Майк Джонсон оприлюднив законодавчий текст усіх трьох документів, які дадуть змогу спрямувати допомогу Україні, Ізраїлю та союзникам в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Зараз дивляться

Тріо законопроєктів є частиною його плану з просування іноземної допомоги через Палату представників – процесу, який відкладався протягом кількох місяців через інші нагальні пріоритети та застопорився цього тижня, коли його первісна пропозиція зіткнулася з сильною реакцією радикальних республіканців у нижній палаті Конгресу.

У середу вранці Джонсон повідомив законодавцям від Республіканської партії, що він також планує представити текст четвертого законопроєкту, який містить інші пріоритети національної безпеки, покликані підсолодити угоду для насторожених консерваторів у його конференції. Ця пропозиція включатиме заборону TikTok, положення про оплату допомоги за рахунок заарештованих російських активів, санкції та інші заходи щодо протистояння Росії, Китаю та Ірану.

За словами Джонсона, ці чотири заходи відбуватимуться за одним процедурним правилом, що дасть змогу вносити поправки.

Спікер, незважаючи на тиск з боку законодавців обох партій, Білого дому та українських чиновників, присягнувся просувати свою пропозицію, не звертаючи уваги на обурення консервативних однопартійців.

Тиск на Джонсона

Спікер Палати представників зіткнувся зі зростаючим тиском, що вимагає внести зміни до пакету заходів з надання іноземної допомоги, запропонованого раніше цього тижня, і не тільки з боку найбільш правих членів палати. Консервативні члени Палати представників б’ють на сполох з приводу безпеки кордонів і законопроектів про зовнішню допомогу з вівторкового засідання фракції, але тепер ці крики дійшли і до рядових членів.

Поміркований республіканець із Нью-Йорка Ніколь Малліотакіс у середу закликав спікера “повернутися до Байдена і Шумера і сказати їм, що йому потрібен захід щодо забезпечення безпеки кордонів, щоб ухвалити законопроєкт про зовнішню допомогу”. Джонсон у своєму листі до депутатів заявив, що внесе законопроєкт про імміграцію, схожий на документ, який раніше пропонувала Палата представників.

– Усе це призводить до того, що за короткий час перебування на посаді спікера Джонсон зіткнувся з найсильнішим тиском щодо свого майбутнього, – зазначає CNN.

Оскільки республіканці контролюють Палату з мінімальною перевагою, Джонсону можуть знадобитися демократи, щоб ухвалити законопроєкти про іноземну допомогу – і зберегти свою роботу, якщо пропозиція про відставку надійде на розгляд.

Блокування допомоги для України

Джонсон протягом кількох місяців обіцяв, що посилення охорони кордонів стане частиною будь-якого законодавства щодо допомоги Україні.

Ще 13 лютого в американському Сенаті підтримали законопроєкт, що передбачає фінансування для України, Ізраїлю і Тайваню в розмірі $95 млрд, $60 млрд з яких – для української держави.

Тоді ж Джонсон розкритикував пропозицію Сенату, заявивши, що не виноситиме цей законопроєкт у своїй палаті.

Уже після зустрічі з президентом США Джо Байденом у Білому домі Джонсон заявив, що “своєчасно” винесе на голосування продовження допомоги Україні.

Джерело: CNN, The Hill

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-17 20:09:54