Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна планує залучати жінок до розмінування територій

Україна зацікавлена у більшому залученні жінок до процесу розмінування задля підвищення оперативності та ефективності цього процесу.

Про це заявила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з послом Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл.

Залучення жінок до протимінної діяльності

Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Мінсоцполітики, МЗС, Посольства Канади в Україні, ПРООН в Україні, ЮНІСЕФ в Україні, HALO Trust в Україні.

Зараз дивляться

– Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності та цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема, і таких важливих напрямів як розмінування. На цей момент в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО Жінки, мир і безпека.

Ми прагнемо збільшити участь жінок у діяльності операторів протимінної діяльності, тож для нас є цінною підтримка наших канадських партнерів у цьому питанні, – зауважила Юлія Свириденко.

В Мінекономіки вказують, що допомога Канади у протимінній діяльності передбачає близько $28,6 млн з 2022 року та складається з 12 проєктів, більшість із яких було реалізовано у 2023 році.

– Україна має обмежені ресурси у протимінній діяльності, ми потребуємо більше операторів з розмінування, більше техніки, навчання саперів. Уряд розглядає питання державного фінансування приватних операторів, що дозволить збільшити кількість таких компаній на ринку України, а також зацікавити міжнародні компанії активно приєднуватися до процесу розмінування українських земель, – додала Свириденко.

На думку очільниці Мінекономіки, в питанні залучення до професійної участі у протимінній діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій та груп, що становлять особливий інтерес держави.

– Уряд націлений забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, осіб, постраждалих від вибухонебезпечних предметів та осіб з інвалідністю через залучення до виконання робіт у сфері протимінної діяльності, – йдеться у повідомленні.

Крім того, в уряді України сподіваються, що канадські партнери приєднаються до створення відповідних програм з навчання у ПМД, зокрема, для жінок.

Фото: Командування Об’єднаних сил ЗСУ

Джерело: Мінекономіки

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-30 16:22:19