Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Британії вдруге невдало запустили ядерну ракету Trident

У Великій Британії вже вдруге зазнало невдачі випробування ядерної ракетної системи Trident для підводних човнів.

Про це повідомляє BBC.

Випробування британської системи ядерного стримування було проведено у січні з підводного човна HMS Vanguard. Свідком тестувань був міністр оборони Грант Шаппс.

Зараз дивляться

За повідомленням газети Sun, у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.

Під час патрулювання ракети зазвичай несуть ядерні боєголовки, але вони не пристосовані для випробувальних стрільб.

У своїй заяві Міністерство оборони визнало, що під час останнього запуску сталася аномалія. Водночас вказано, що HMS Vanguard і його екіпаж “довели повну боєздатність” у своїх діях, а випробування “підтвердили ефективність британських засобів ядерного стримування”.

Джерело в оборонному відомстві, близьке до Шаппса, наполягає на тому, що Trident “може абсолютно точно стріляти в реальній ситуації”, якщо це буде потрібно.

– Проблема, яка виникла під час випробувань, була специфічною для цієї події і не виникла б під час бойових стрільб, – повідомило джерело.

Зазначено, що ракета повинна була пролетіти кілька тисяч миль і безпечно впасти в Атлантичному океані між Бразилією і Західною Африкою. Натомість вона впала в океан неподалік від місця запуску.

Британські випробування цієї системи відбуваються рідко. Ціна кожної ракети становить близько 17 мільйонів фунтів стерлінгів. Систему вже випробовували у 2016 році, тоді все також закінчилося невдачею – ракета відхилилася від курсу.

Раніше ГУР Міноборони України повідомило, що у Росії пройшли невдалі випробування ракет Ярс і Булава. Вони є носіями ядерної зброї.

Велика Британія, Ядерна зброя

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-21 14:21:32