Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Тунець катер: характеристики, ціна та особливості

30 травня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України за допомогою ударних морських дронів Magura V5  уразив два російських транспортно-десантних катери типу КС-701 Тунець в північно-західній частині Чорного моря. Операція стала можливою завдяки підтримці глобальної платформи United24.

Детальні відомості про втрати ворога поки не відомі, але, за попередньою інформацією, ціна нового катера становить 6,9 млн рублів.

Уперше Україна знищила в Криму такого типу катери у вересні 2023 року. Тоді 3 і 13 вересня також були уражені два катери КС-701.

Зараз дивляться

Що відомо про російський катер Тунець проєкту КС-701, яке його призначення та особливості – читайте на Фактах ICTV.

Катер типу Тунець: в чому особливість російського судна

Катер типу КС-701 Тунець може використовуватись окупантами для патрулювання, особливо біля Керченського мосту, а також  для проведення диверсійної діяльності та висадження диверсійних груп.

Про це Фактам ICTV розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. 

КС-701 Тунець має дуже специфічну форму, яка зменшує відбиття сонячних променів від самого катера і мінімізує його фіксацію, оскільки у відкритому морі він не блікує. Це робить його непомітним на поверхні моря та дозволяє проводити диверсійну діяльність на узбережжі й не тільки.

— Ці катери належать до кораблів 4 рангу. Росіяни не забирали їх з тимчасово окупованого півострова, оскільки, мабуть, вважали, що вони не є головною ціллю. Але все, що пов’язано з російським Чорноморським флотом, є важливою ціллю для зменшення ефективності та потенціалу російських окупантів в Криму. Тому вони й були знищені, — зазначив Олександр Коваленко.

Знищення катера КС-701 Тунець: чи велика втрата для ворога

За словами Олександра Коваленка, зараз Росія може будувати такі катери та після виготовлення доставляти у Чорне та Азовське моря. Тому ліквідація двох катерів не є такою катастрофою, як, наприклад, знищення російського гвардійського ракетного крейсера Москва або великого десантного корабля проєкту 775, які вони більше не можуть побудувати.

— Але все ж таки ця втрата неприємна, тому що на її компенсацію піде якийсь час. Тобто на виробництво такого типу катера або на його передислокацію з іншого місця потрібен буде час. Все одно росіянам буде не вистачати відповідної бойової одиниці для проведення патрулювання або диверсійних операцій. Термін виробництва такого типу катерів становить до року, але в умовах санкцій ці строки можуть бути збільшені, — прокоментував експерт.

Катер КС-701 Тунець: технічні характеристики

Катер Тунець виготовляється Костромським судномеханічним заводом (Росія, місто Кострома).

  • призначення судна — залежно від модифікації, можуть здійснювати патрулювальні або диверсійні функції;
  • тип судна — дизельний катер з алюмінієвим корпусом;
  • потужність — 140 кВт.

КС-701 Тунець має такі характеристики:

  • довжина — 8,8 м;
  • ширина — 2,5 м;
  • висота борту — 1,2 м;
  • повна осадка — 0,37 м;
  • потужність двигуна — 140 кВт;
  • запас палива — 0,5 т;
  • тип двигуна — дизель Volvo Penta D3-190A-C, є можливість встановити інший;
  • пасажиромісткість — до 6 осіб;
  • екіпаж — 1 людина.

Фото: Defence Express

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-30 18:05:39