Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Телереабілітація в Україні, як це працює, чому важливо, можливості — Ляшко

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook розповів про розвиток у країні такого медичного напряму, як дистанційна реабілітація або просто — телереабілітація.

– Цифрові технології дають змогу пацієнту отримувати дедалі більше медичних послуг дистанційно. Особливо це питання актуалізувалося в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги в деяких регіонах ускладнений, – зазначив Ляшко.

Телемедицина Краматорська

Як приклад міністр навів обласне медичне об’єднання міста Краматорська Донецької області. Наразі лікарня охоплює близько 350 тис. пацієнтів, які залишилися проживати в регіоні.

У березні минулого року, в рамках гуманітарної допомоги, лікарня отримала пристрій віртуальної присутності – робот Teladoc, а також доступ до телемедичної платформи Solo, яка забезпечує віддалені консультації пацієнта з лікарем.

За словами Ляшка, вже буквально за кілька днів рішення стало частиною рутинної роботи медустанови і дає змогу пацієнтам консультуватися з лікарями різних спеціальностей: ревматологом, ендокринологом, кардіологом, судинним хірургом, онкологом, гематологом, урологом, нефрологом і т. д.

Можливості телереабілітації

Ще один важливий напрям, за словами міністра, телемедичні рішення в реабілітації. Попит на цей вид меддопомоги збільшується, адже постійно зростає кількість тих, хто зазнає травм і поранень.

Наприклад, ігрова система телереабілітації RGS уже працює в понад 76 медичних закладах країни. Платформа допомагає пацієнтам із такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, атаксія, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, травма спинного мозку, черепно-мозкова травма, інсульт, а також людям, які зазнали різноманітних травм, контузій унаслідок поранень і вибухів під час бойових дій.

Як це працює

Телереабілітаційна система дає змогу отримувати ефективну персоналізовану нейрореабілітацію в ігровій формі.

Так, пацієнт за допомогою телефону або персонального комп’ютера з вебкамерою, на який встановлено мобільний додаток RGS, може виконувати прості, але ефективні вправи.

Приміром, вчитися заново конструювати речення для відновлення когнітивної функції, або вчитися усвідомлено брати та перекладати предмети для відновлення моторики після травми чи інсульту.

Пацієнт виконує задані рухи в ігровій формі і спеціальний застосунок реєструє їхню динаміку, враховує помилки та виводить аналітичні дані.

Пацієнти можуть комфортно продовжити реабілітацію вдома або в будь-якому місці. При цьому лікар може відстежувати прогрес у реабілітації та надавати зворотний зв’язок шляхом корекції плану лікування.

Це приклади того, як сучасні технології дають нам змогу долати бар’єри війни та забезпечувати українців медичною допомогою, незважаючи на всі виклики, зазначив Віктор Ляшко.

Джерело: Віктор Ляшко

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-29 10:25:04