Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вписується у політику Путіна: Дуда про намір блокувати вступ України до ЄС через Волинь

Фото: Офіс президента

Якщо хтось каже, що заблокує шлях України до Європейського Союзу, це тим самим вписується в політику російського диктатора Володимира Путіна.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю Polsat News.

Анджей Дуда не хоче напруженості з Києвом

Такою заявою Анджей Дуда відреагував на слова віцепрем’єра Польщі Владислава Косиняка-Камиша, який заявив, що Україна не може вступити до ЄС без розв’язання Волинського питання.

Анджей Дуда не хоче створювати напруженість між Варшавою та Києвом.

– Я намагався діяти так, щоб не створювати точок напруження між Варшавою і Києвом… Це було нелегко, тому що між нами є складні питання. Але я також говорив про ці питання з президентом Зеленським, і найкращим прикладом цього була присутність президента в Луцьку в річницю Волинської різанини, – сказав президент Польщі.

За його словами, пошук порозуміння з усіх складних питань, зокрема історичних, також в інтересах Києва. В українців багато проблем з подіями часів Другої світової війни.

Питання Волинської трагедії та інтеграція в ЄС

Що стосується заяви віцепрем’єра Владислава Косиняка-Камиша про те, що Україні не буде місця в ЄС, якщо питання Волинської трагедії не буде вирішено.

Анджей Дуда заявив, що російський диктатор Володимир Путін напав на Україну, щоб зупинити її інтеграцію з Євросоюзом.

– Якщо хтось каже, що заблокують доступ України до Європейського Союзу, це відповідає політиці Володимира Путіна. Я не знаю, чи є це наміром нинішнього уряду, – сказав президент Польщі.

Анджей Дуда з цього питання хотів би почути роз’яснення польських міністрів і прем’єр-міністра. Президент наголосив, що питання Волинської трагедії доволі складне, і про нього роками мовчали самі українці, але на нього необхідно зважати.

Волинська різанина

Події на Волині у 1943 році в Польщі називають Волинською різаниною. Це обопільні етнічні чистки польського та українського населення, здійснені підрозділами ОУН Бандери та Української Повстанської Армії, польською Армією Крайовою, Батальйонів Хлопських за участю польських батальйонів шуцманшафту.

Польські дослідники апогеєм різанини вважають події в ніч з 10 на 11 липня 1943 року, коли підрозділи УПА при підтримці цивільних українців напали на близько 100 сіл, в яких переважно жили поляки. За свідченнями очевидців, людей на Волині вбивали сокирами чи косами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Більшість польських істориків вважають, що внаслідок подій Волинської різанини у 1943-44 роках загинуло близько 35-40 тисяч осіб. Називають цифру і в 60 тисяч осіб.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-24 12:00:44