Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

США втратять 8% ВВП через депортацію мігрантів – Bloomberg

Фото: Pexels

Якщо президент США Дональд Трамп реалізує свої плани щодо депортації 11 млн нелегальних мігрантів, ВВП коаїни може скоротитися на 8%. Про це свідчить аналіз Bloomberg Economics.

Економічні втрати та реакція інвесторів

Повна реалізація планів президента США Дональда Трампа з депортації близько 11 млн нелегальних мігрантів призведе до зниження ВВП США на 8%. Американські інвестори поки що не виявляють серйозного занепокоєння та не вірять у можливість повної реалізації таких заходів.

Втім, перші кроки вже зроблені: 24 січня Сполучені Штати почали депортацію нелегалів до Гватемали та Сальвадору за допомогою військових літаків.

– Часто розмов набагато більше, ніж реального виконання, особливо враховуючи проміжні вибори через 20 місяців. Тож ми не хочемо надмірно екстраполювати те, що може бути короткостроковим спалахом, і помилитися, – зазначив Тодд Алстен, інвестиційний директор Parnassus Investments.

Масові депортації: ризики для інфляції та зайнятості

Економісти прогнозують, що масова депортація призведе до зростання інфляції та серйозних труднощів у працемістких галузях, таких як будівництво та сільське господарство.

– Якщо вивезти 10 млн людей, це, звісно, не пандемія, але вплив на економіку буде значним. Це завдасть удару по зайнятості, інфляції та ринку праці, – сказав Марк Малек, головний інвестиційний директор брокерської компанії Siebert.

Інвестиційний банк Jefferies LLC оцінює, що депортація одного-двох мільйонів людей на рік можлива, але навіть такий темп може спричинити хаос для багатьох секторів.

Використання Трампом фондового ринку як показника економічної успішності свідчить, що він, ймовірно, уникатиме політики, яка гальмуватиме зростання. Проте ризик полягає в популярності цих заходів серед виборців, оскільки масові депортації були ключовою обіцянкою його кампанії.

Сектори, що постраждають найбільше

Найбільший вплив від депортацій очікується у галузях, які залежать від великої кількості працівників. За даними Bloomberg, ризику піддаються такі сфери.

  • Готельний бізнес та відпочинок. Такі компанії, як Host Hotels & Resorts Inc. та Park Hotels & Resorts Inc. можуть зазнати підвищення витрат на робочу силу, особливо у штатах Каліфорнія, Техас і Флорида.
  • Сільське господарство та харчова промисловість. Втрата одного мільйона працівників спричинить п’ять місяців збоїв у виробництві та підвищення зарплат у м’ясопереробці на 8%.
  • Ресторани. Мережі швидкого харчування, такі як McDonald’s і Domino’s, можуть зіткнутися з нестачею працівників і зростанням цін на продукти.
  • Будівництво. У штатах Техас, Каліфорнія та Флорида, де понад 45% будівельників є іммігрантами, можуть виникнути значні перебої.
  • Високі технології. Плановане обмеження робочих віз H-1B вплине на такі компанії, як Amazon, Meta та Microsoft.

Попри це, експерти вважають, що масові зміни в цих сферах малоймовірні, якщо адміністрація президента уникне радикальних дій.

Прогнози та висновки

Економічний вплив масштабної депортації залишається невизначеним, однак вона створює ризики для багатьох галузей. Аналітики Bloomberg радять зосередитися на секторах, які найбільше залежать від іммігрантів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Найбільші збитки очікуються у штатах з високою часткою іммігрантів, як-от Нью-Йорк, Нью-Джерсі та Іллінойс. Якщо адміністрація все ж піде на реалізацію цих планів, це може спричинити інфляційний шок.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-26 21:03:00