Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

США позбавляють легального статусу понад 500 тис. мігрантів

Фото: Unsplash

Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавляє легального статусу сотні тисяч латиноамериканських і гаїтянських мігрантів, які прибули до Сполучених Штатів за часів президента Джо Байдена, закликаючи їх до самодепортації або до арешту і висилки депортаційною службою.

Про це пише CBS News.

США позбавляють легального статусу мігрантів

Припинення дії їхніх дозволів на роботу та захисту від депортації в рамках імміграційного законодавства, відомого як умовно-дострокове звільнення (УДЗ), набуде чинності наприкінці квітня, через 30 днів після 25 березня, згідно з повідомленням, опублікованим федеральним урядом.

Цей крок торкнеться іммігрантів з Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели, які прилетіли до США в рамках програми адміністрації Байдена, відомої як CHNV, яка була розроблена для зменшення нелегальної імміграції на американо-мексиканському кордоні шляхом надання потенційним мігрантам легальних шляхів міграції.

Загалом 532 тис. мігрантів в’їхали до США в рамках цієї політики, яка була призупинена незабаром після вступу на посаду президента Трампа, хоча неясно, скільки з них змогли отримати інший статус, який дозволить їм залишитися в країні на законних підставах.

На початку лютого повідомлялось про те, що адміністрація Трампа планує скасувати правовий статус осіб, які в’їхали до США за процедурою CHNV.

Міністерство внутрішньої безпеки заявило, що домагатиметься арешту і депортації тих, хто підпадає під зміну політики, якщо вони не покинуть США протягом наступних 30 днів. Чиновники закликають мігрантів використовувати нещодавно перероблений додаток для смартфонів CBP Home, щоб зареєструватися для самостійної депортації.

Але DHS заявляє, що залишає за собою право відбирати мігрантів, які прибули за цією програмою до закінчення 30-денного терміну. Чиновники кажуть, що першочергово заарештовуватимуть мігрантів, які не подали заяву на отримання іншої імміграційної пільги, наприклад, притулку або грін-карти.

У своїй заяві прессекретар Міністерства внутрішніх справ Тріша Маклафлін сказала, що мігранти, допущені до США в рамках програми CHNV, були “слабко перевірені”, і стверджувала, що ця програма підриває американських робітників.

– Припинення програм умовно-дострокового звільнення CHNV і припинення умовно-дострокового звільнення для тих, хто її експлуатував, – це повернення до політики здорового глузду, повернення до громадської безпеки і повернення до пріоритету “Америка понад усе”, – додала Маклафлін.

Раніше Факти ICTV, коли завершиться американська програма U4U, що є гуманітарною ініціативою уряду США. В межах цієї програми надається підтримка громадянам України, які були змушені залишити свої домівки внаслідок російської агресії та отримали тимчасовий захист на території Сполучених Штатів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-03-22 21:50:00