Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Спалах корости у Британії, симптоми, наскільки це небезпечно — експерти

У північній частині Великої Британії медики фіксують тривожне зростання кількості випадків корости, що спровокувало кризу охорони здоров’я в Сполученому Королівстві, водночас експерти назвали ситуацію абсолютним жахом.

Випадків удвічі більше, ніж зазвичай

За даними експертів, короста – дуже заразне шкірне захворювання, що викликається кліщами і передається під час прямого контакту зі шкірою.

Повідомляється, що в регіонах на півночі Англії в листопаді кількість випадків захворювання була вдвічі більшою за очікувану. Лікарі висловили занепокоєння з приводу наявності достатнього вирішення проблеми паразитів, перш ніж вона стане більш поширеною.

Зараз дивляться

Де фіксують випадки

– Основну проблему викликає поширення корости в будинках для людей похилого віку, університетських гуртожитках та інших громадських житлових приміщеннях, – розповів професор Мабс Чоудхурі, президент Британської асоціації дерматологів.

За його словами, це значно ускладнює лікування: якщо хоча б одна людина не буде вилікувана повністю, повторно заразитися можуть усі.

Постачання ліків і війна в Україні

Зазначається, що проблеми з ланцюжком постачань можуть ще більше ускладнити ситуацію, оскільки перметрин і малатіон – основні інсектициди, які використовуються для лікування корости у Великій Британії, стали дефіцитними після війни між Росією та Україною.

Симптоми корости

Експерти зазначають, що під час зараження коростою мікроскопічні кліщі проникають у верхній шар шкіри людини, спричиняючи висипання та свербіж, тяжкість яких різко зростає в нічні години.

За даними Департаменту охорони здоров’я та психічної гігієни Нью-Йорка, зараженими можуть бути такі частини тіла, як зап’ястя, лікті, коліна, геніталії, ділянка між пальцями і між сідницями.

Крім того, короста може проявлятися у вигляді:

  • червоних плям;
  • прищів;
  • шишок;
  • висипу;
  • пухирів;
  • потовщення шкіри у вигляді кірки вказує на більш серйозне зараження.

– Хоча випадки корости за своєю суттю не є серйозними, вони можуть впливати на якість життя пацієнта, тому важливим є швидке лікування, – зазначила професор Королівського коледжу лікарів загальної практики Каміла Хоторн.

Сором і осуд

За словами експертів, є і ще один бар’єр, з яким лікарі можуть зіткнутися під час розв’язання цієї проблеми: пацієнти, які захворіли на коросту, можуть відчувати сором, тому що оточуючі помилково вважають їх такими, що не дотримуються елементарних правил гігієни.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-03 13:13:02