Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Швидке просування до миру можливе, готуються практичні пропозиції: Зеленський про засідання у Брюсселі

Фото: Офіс президента

Швидке просування до миру можливе. Україна разом з партнерами розуміє, які кроки здатні зупинити війну, гарантувати безпеку, забезпечити достойний і тривалий мир. Готуються відповідні практичні пропозиції.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський за підсумками позачергового засідання Європейської ради на рівні лідерів у Брюсселі. Цей день він назвав дуже продуктивним для України та всієї Європи.

Зеленський про засідання у Брюсселі

– Хороші зустрічі з президентом Євроради Коштою та президенткою Єврокомісії фон дер Ляєн. Зустріч із президентом Франції Макроном, премʼєр-міністром Бельгії де Вевером і канцлером Австрії Штокером на полях саміту. Провів змістовну зустріч із генсеком НАТО Рютте, – зазначив Зеленський.

Президент України розповів, що під час зустрічей встигли обговорити багато деталей. Він представив бачення того, що швидке просування до миру можливе.

Зокрема, першочергово можуть бути встановлені та повністю контрольована тиша в небі (зупинка ударів ракет, далекобійних дронів і бомб по енергетичній та іншій цивільній інфраструктурі).

Також потрібна тиша на морі, тобто зупинка всіх бойових операцій у Чорному морі, що дасть змогу гарантувати спокійне та безпечне судноплавство, вважає Зеленський.

– Розглядаємо такі першочергові кроки як пролог до ширшого та всеохопного врегулювання. Війна повинна бути зупинена якнайшвидше. Україна готова працювати цілодобово разом із партнерами в Америці та Європі заради миру, – сказав він.

Наступного тижня, 10 березня, запланований візит президента Володимира Зеленського до Саудівської Аравії для зустрічі зі Спадкоємним принцом.

Після цього українська команда залишиться в Саудівській Аравії для роботи з американськими партнерами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Зеленський запевняє, що Україна найбільше зацікавлена в мирі. Він зазначив, що Україна працює та працюватиме виключно конструктивно заради швидкого та надійного миру, як це говорили президенту США Дональду Трампу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-03-06 22:31:00