Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Штрафи до 204 тис. та в’язниця: в Україні хочуть посилити відповідальність за ухилення від мобілізації

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді розглянути законопроєкт щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. Ініціатором законодавчої ініціативи виступає прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це йдеться у законопроєкті №10379, який напередодні отримав Парламент.

У пояснювальній записці документа наголошується, що зараз є необхідність посилення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Зараз дивляться

Законопроєкт передбачає збільшення штрафів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, запровадження можливості затримувати осіб, які порушили законодавство про оборону.

Крім того, кримінальним порушенням тепер буде і відмова проходити медкомісію.

Які зміни пропонує законопроєкт:

За вчинення правопорушень, передбачених ст. 210 КУпАП (неявка на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання особистих відомостей, а також порушення порядку проходження навчальних зборів), 210-1 КУпАП (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) адміністративне стягнення можуть накласти протягом трьох років з дня його вчинення або виявлення.

Згідно із новою пропозицією для ст. 210 КУпАП, порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн).

Згідно із новою пропозицією для ст. 210-1 КУпАП за порушення законодавства про військовий обов’язок – штраф від 34 до 85 тис. грн, за умов особливого періоду – від 153 до 204 тис. грн.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

У новому документі запроваджується механізм, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається, оскільки їхній розгляд – це компетенція ТЦК.

Також законопроєктом передбачається затримання осіб, які порушили законодавство про оборону, на строк до 3-х годин для складення протоколу, а в разі необхідності встановлення особи або з’ясування обставин правопорушення — до 3-х діб.

У новій законодавчій ініціативі відмова від проходження медогляду (ВЛК) тепер буде кримінальним правопорушення і каратиметься від 3 до 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що Уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо удосконалення питань мобілізації, згідно з яким низка категорій громадян отримають відстрочку від мобілізації. Детально читайте у новині.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-26 11:29:29