Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Найкращі терміни та основні правила: коли восени садити дерева


Найкращий час для того, щоб дати нове життя дереву, – осінь або весна. Та однозначної відповіді, у який саме сезон краще проводити маніпуляцію, немає. У матеріалі ми поговоримо, коли восени садити дерева та що знадобиться для процедури. Про це розповість наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Коли восени можна садити дерева

Тут треба враховувати багато факторів – регіон, тип ґрунту, вид рослини. Також варто, наскільки це можливо, об’єктивно оцінити подальші погодні умови.

– Ідеальний час для посадки дерев у вологу погоду, коли температура вдень не опускається нижче від 10°C і не настали стабільні нічні заморозки, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Зазвичай, це період із кінця вересня до початку листопада. Для південних регіонів цей термін може бути подовженим до листопада.

Осінню посадку проводять щонайменше за два-три тижні до приходу стійких морозів. Зазначимо, що достатньо навіть одного-двох тижнів, щоб саджанець укорінився. Дерева із горщиків адаптуються швидко, тоді як із відкритою кореневою системою – дещо довше.

Зауважимо, що за дотримання строків висаджування приживлюваність дерев вища, ніж навесні. Рослини встигають прижитися, перезимувати без втрат, а навесні почати вегетацію без стресу. Пробудження саджанця відбувається з достатньою кореневою системою.

Окрім того, що варто знати, коли потрібно садити дерева восени, не зайвим буде розібратися, які саме рослини обирати.

Краще приживуться зимостійкі сорти плодових дерев.

– Більшість дерев чудово приживуться за осінньої посадки, але не варто садити теплолюбні дерева, або ті, у яких дуже повільно розвивається коренева система: черешні, абрикоси, персики, айву та інші, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Підхожим варіантом для посадки восени будуть яблуні, груші, ягідні чагарники, шовковиця, деякі сорти слив і горіх.

Як краще садити дерева восени

Важливо здійснювати посадку молодого саджанця лише після того, як закінчиться його вегетація. Тобто це має бути період спокою рослини, коли припиняється сокорух.

Необхідно зважено підбирати місце для посадки. Воно має бути відкритим, сонячним. У тіні рослини втратять декоративність, їхня врожайність зменшиться, а хвороби й шкідники стануть з’являтися набагато частіше.

Теплолюбні культури рекомендується висаджувати під захистом будівель або споруд (парканів, будинків, сараїв, гаражів). Так вони будуть приховані від холодних північних вітрів, максимально висвітлені та зігріті. Ґрунтові води повинні залягати глибоко, в іншому разі коріння дерев будуть страждати від надлишку вологи.

Також важливо перед посадкою підготувати відповідний інструментарій.

– Для посадки вам знадобиться лопата та вода для поливу рослини після посадки, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Фото: Pixabay

За один-два місяці до посадки або хоча б за 14 днів потрібно викопати ямку, у декілька разів більшу за розмір кореневої системи саджанця. Далі варто на дно насипати шар дренажного матеріалу у вигляді керамзиту, щебню чи битої цегли.

Під час посадки варто впевнитися, що всі корінці у гарному стані. Контейнерні дерева можна садити способом перевалки.

– Розмістіть кореневу шийку на рівні землі та рівномірно розправте коріння, засипте ямку із саджанцем, сформувавши навколо нього заглиблення, для утримання води, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

За потреби можна замульчувати, добре полити. Встановити дерев’яний кілок як опору.

Посадка дерев восени: основні помилки

Часто садівники не знають, коли краще садити дерева восени. Це, як зауважує наш постійний експерт з рослин, найпоширеніша помилка.

– Пізнє саджання перед самими морозами не дасть дереву добре вкоренитися, – наголошує Олексій Колесник.

Часто господарі, саджаючи дерево восени, припускаються помилки, заглиблюючи кореневу шийку саджанця, що може призвести до загнивання стовбура.

Посадка дерев восени: догляд після процедури

У перші тижні після посадки підтримуйте ґрунт вологим навколо саджанців, особливо у посушливий період.

Для утримання вологи можна застосовувати мульчування. А за прогнозованих сильних заморозків укрийте молоді дерева агроволокном чи іншим матеріалом.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV писали про посадку газону восени, розповідаючи про оптимальні терміни та важливі правила.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-29 10:11:20