Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що сказав Зеленський в інтерв’ю Economist

Фото: Офіс президента

Захід втратив відчуття нагальності, а багато українців втратили відчуття екзистенційної загрози.

Про це президент України Володимир Зеленський повідомив в інтерв’ю The Economist.

Плани України на наступний рік, мирні переговори з Росією та інші головні заяви з інтерв’ю Зеленського – в матеріалі Фактів ICTV.

Зараз дивляться

Допомога Заходу

Зеленський наголосив, що підтримуючи Україну, Європа захищає себе від російської агресії

– Даючи нам гроші або зброю, ви підтримуєте себе. Ви рятуєте своїх дітей, а не наших, – попередив він.

Глава держави зазначив, що якщо Росії дозволити забирати українських дітей, “вони заберуть інших дітей”. Якщо Росія порушуватиме права українців, “вона порушуватиме права в усьому світі”. Якщо Україна програє, “Путін наблизить свої війни до Заходу”.

– Путін відчуває слабкість, як тварина, тому що він тварина. Він відчуває кров, він відчуває свою силу. І він з’їсть вас на вечерю з усіма вашими ЄС, НАТО, свободою і демократією, – наголосив президент.

Мирні переговори з РФ

Зеленський заявив, що не бачить “жодних фундаментальних кроків до миру з боку Росії”.

Натомість він і українці відчувають шквал повітряних атак на українські міста на сході, півдні, півночі та заході.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Він додав, що якщо Росія посилає сигнали про бажання заморозити конфлікт, як повідомляють деякі західні ЗМІ, то це не тому, що вони праведники, а тому, що у них не вистачає ракет, боєприпасів або підготовлених військ.

– Їм потрібна ця пауза. Їм потрібна ця пауза. Відновити всі свої сили. А потім з усіма своїми силами перегорнути сторінку цієї війни, – сказав український лідер.

Плани України на 2024 рік

Як вказує видання, Зеленський мало говорить про те, чого Україна може досягти у 2024 році, стверджуючи, що витік інформації перед контрнаступом минулого літа допоміг Росії підготувати свою оборону.

Водночас Крим і пов’язана з ним битва в Чорному морі стануть центром тяжіння війни. Президент вказує, що ізоляція півострова і послаблення російського військового потенціалу там надзвичайно важливі, тому що це спосіб зменшити кількість нападів з цього регіону.

– Успішна операція стала б прикладом для всього світу. Вона також мала б великий ефект всередині Росії. Втрата центрального елементу кремлівської пропаганди показала б, що тисячі російських офіцерів загинули лише через амбіції Путіна, – сказав він.

За словами президента, Україна вже здобуває неймовірні перемоги на стратегічно важливому півострові, знищуючи значну кількість кораблів Чорноморського флоту.

Зеленський також наголосив, що швидкість будь-якого успіху залежатиме від військової допомоги західних партнерів.

Зокрема, він попросив надати Україні Taurus – крилату ракету німецького виробництва дальнього радіусу дії. Це могло б дозволити знищити незаконно побудований Керченський міст, фактично ізолювавши Кримський півострів від Росії. Він зазначив, що Росія повинна знати, що для України Кримський міст – це військовий об’єкт. Він також припускає, що німці – не єдина західна держава, яка стоїть на його шляху.

Задекларована стратегічна амбіція відновити Україну в її первісних кордонах не змінилася і не зміниться, але Зеленський більше не встановлює часових рамок і не дає обіцянок щодо того, скільки території Україна може деокупувати наступного року.

За його словами, найближчим завданням у сухопутній війні буде захист сходу, порятунок важливих східних і південних міст України, зокрема Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, а також захист критичної інфраструктури України.

Україна має розраховувати на власні сили

Щоб вистояти у цій війні, мобілізуватися має не лише Захід, а й насамперед сама Україна.

Хоча президент все ще впевнений, що США врешті-решт нададуть військову допомогу Україні, Київ, за його словами, також нарощує власне виробництво на випадок, якщо західних поставок буде недостатньо.

В рамках цього плану він просить американський уряд надати Україні ліцензії на виробництво зброї – від артилерійських систем і ракет до засобів протиповітряної оборони.

За словами пана Зеленського, мобілізація українського суспільства і світу, яка була на початку війни, сьогодні відсутня і це потрібно змінити.

– Мобілізація – це не лише питання відправки солдатів на фронт. Це стосується кожного з нас. Це мобілізація всіх зусиль. Це єдиний спосіб захистити нашу державу і деокупувати нашу землю. Давайте будемо чесними, ми переключилися на внутрішню політику… Якщо ми продовжуємо зосереджуватися на внутрішній політиці, нам потрібно призначити вибори. Змінити законодавство, Конституцію. Але забудьте про контрнаступальні дії та деокупацію, – сказав він.

Зеленський залишається переконаним, що Україна не може відступити від свого плану перемоги над Росією.

– Найважливіша професія, яку українець може робити зараз – це бути в Україні… а для наших західних партнерів – бути з Україною… Якщо у вас немає сил, то або забирайтеся геть, або відійдіть убік. Ми не відступимо, – наголосив глава держави.

Джерело: The Economist
Війна в Україні, Владимир Зеленский

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-03 09:18:08