Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що передбачає план Трампа щодо НАТО та України – Politico

45-й президент США Дональд Трамп має план щодо НАТО, який зокрема містить зобовʼязання не розширяти Північноатлантичний блок на Схід, а також переговори з президентом країни-агресорки Володимиром Путіним щодо територій України. 

Про це йдеться у статті Politico з посиланням на колишніх посадовців та експертів 

Що включає план Трампа щодо НАТО і України

Радники Трампа прогнозують радикальну переорієнтацію, у якій Вашингтон відійде на другий план щодо Європи – і укладе угоду з Путіним щодо України. 

Зараз дивляться

За словами двох експертів з нацбезпеки США, у межах плану щодо України, Трамп обмірковує угоду, згідно з якою НАТО зобов’язується не розширюватися на Схід, зокрема в Україну та Грузію, і веде переговори з Путіним про те, скільки території України Москва може зберегти за собою.

Один з експертів, який побажав залишитись анонімним, сказав, що Трамп відкритий до подібних ідей, але це не означає, що не розглядаються якісь інші варіанти, зокрема й те, що Україна продовжить отримувати значні обсяги військової допомоги.   

Водночас сам Трамп поки що не оприлюднював свої плани щодо України, але під час передвиборчої кампанії він неодноразово обіцяв припинити війну як одне зі своїх першочергових завдань. 

Одначе, на запитання у подкасті 21 червня, чи готовий він зняти з порядку денного питання щодо можливого вступу України в НАТО, Трамп відповів, що обіцянка майбутнього членства України була помилкою і реальною причиною, чому ця війна почалася.

Вступ України до НАТО

Як зазначає Politico, здебільшого однодумці Трампа вважають, що Україна має залишатися за межами Північноатлантичного блоку. 

Один із представників Республіканської партії Дон Бейкон розповів, що в одній з розмов Трамп скептично ставився до мети України повністю вигнати російські війська зі своєї території.

Зокрема, за його словами, Трамп сказав, що “якщо Україна переможе, яка з того буде користь”. 

Крім того, Трамп планує запровадити дворівневу систему НАТО. Відповідно до якої, країни-члени, які не витрачають на оборону 2% ВВП, не зможуть користуватися оборонними можливостями і гарантіями безпеки Сполучених Штатів. 

Це може розглядатися як порушення статті 5 договору, яка зобов’язує кожного члена НАТО вживати таких заходів, які він вважає необхідними для надання допомоги тому, хто зазнав нападу.

Водночас члени команди Трампа зазначили, що формулювання статті 5 Північноатлантичного договору є гнучкими і не зобов’язують союзників до військового втручання. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-03 10:42:45