Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що це та чим відрізняється від повістки

Новий закон про мобілізацію запроваджує документ, який може отримати військовозобов’язана особа – це вимога від ТЦК.

Що таке вимога від ТЦК та хто може її отримати в Україні у 2024 році – докладніше на Фактах ICTV.

Вимога від ТЦК та повістка – в чому різниця

Новий закон про мобілізацію 10449 надає право ТЦК видавати спеціальний документ, який називається вимога від ТЦК. Але не варто плутати вимогу з повісткою.

Зараз дивляться

Вимога не має стосунку до запрошення на військовий мобілізаційний чи медичний огляд. Цей документ є попередженням, після якого відбудеться звернення ТЦК до суду щодо обмеження ухилянта у праві керування транспортним засобом.

Вимога від ТЦК: що це та хто може отримати

Вимога від ТЦК – це документ, що попереджає військовозобов’язану особу про можливий судовий позов щодо обмеження у праві керування автомобілем.

Видається вимога ухилянтам, які не з’являються до центрів комплектації, не оновлюють свої дані та не проходять медичну комісію (ВЛК).

Коли та як виписується вимога від ТЦК

Вимога – це наступний документ після повістки. Адвокат юридичної компанії Riyako & Partners Аніщенко Катерина зазначила, що цей документ буде надсилатися після 18 травня, тобто після набрання чинності закону. Адвокат прокоментувала, як відбувається вручення вимоги.

За місцем реєстрації направляється повістка. Якщо повістка не отримується, то вона повертається до ТЦК. Після цього ТЦК направляє запит до відділу поліції с проханням здійснити адміністративне затримання правопорушника. Для виконання відводиться 5 днів. Поліція, наприклад, дає інформацію, що не може знайти цю особу за місцем реєстрації. Після відписки поліції про неможливість доставлення порушника, ТЦК направляє спеціальний документ – вимогу.

Тобто вимога, як зазначила Катерина Аніщенко, це досудове врегулювання спору, з проханням з’явитися до військкомату.

Вимога надсилається в паперовому вигляді поштою (рекомендованим листом) з повідомленням про вручення. Після відмітки пошти відраховується 10 днів, і у разі, якщо особа так і не з’явилася до військкомату, ТЦК направляє пакет документів до суду, що свідчить про те, що вони застосували всі можливі заходи для того, щоб військовозобов’язана особа прийшла до військкомату, для того аби притягнути особу до відповідальності та, відповідно, обмежити його в праві керування транспортним засобом.

Якщо військовозобов’язана особа не з’явилася до суду, то суд буде розглядати справу без її участі, оскільки передбачено саме письмове впровадження розгляду справ з метою економії процесуального часу судді. Після розгляду справи протягом 30 днів суддя винесе рішення про притягнення такої особи до відповідальності.

Адвокат зазначила, що надалі, наприклад, це буде штраф та передача справи до виконавчої служби. Яка, своєю чергою, з метою виконання рішення суду, зробить усі можливі засоби, а саме – накладе арешт на картковий рахунок та на майно боржника, з метою виконання вимог.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 15:55:54