Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Недовіра до людей: розмова з ніжинським психологом

Наша постійна рубрика: розмова з психологом.

Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: питання, які турбують читачів, відповіді та поради фахівців.

Сьогодні запитання від читачів таке: «Дoбpий день. Підкажіть, щo poбити, koли відчувaєш недoвіpу npи cnілkувaнні з людьми?»

Як з цим упоратися, читачам MYNIZHYN.com розповідає наш постійний експерт, кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький

Недовіра до інших може мати як негативні, так і позитивні наслідки. З одного боку, це: самозахист від ймовірної небезпеки або шахрайства; механізм «запуску» критичного мислення, щоб перевірити інформацію; спосіб уникнути переживань, розчарувань, негативних емоцій; можливість зберегти особисті дані й інформацію. З іншого боку, це: відмова від відкритих і близьких взаємин; постійне зростання втоми та нервової напруженості; обмеженість досвіду, своїх можливостей; негативний вплив на стосунки; відсутність довіри до інших внаслідок постійної недовіри.

Як бути?

По-перше, з’ясуйте, ваша недовіра є для вас є  позитивним чи негативним чинником у взаєминах.

По-друге, з’ясуйте причини вашої недовіри до інших, зокрема це можуть бути негативний досвід, схильність не довіряти (індивідуальна виразність), самозахист, переживання стресу та тривоги тощо.

По-третє, розвивайте вміння спілкуватися, зокрема уважно слухайте співрозмовника, висловлюйте (виражайте) своє ставлення та думки, поважайте точку зору інших, звертайтеся до співрозмовників по імені, формулюйте думки та висловлюйте їх чітко, зрозуміло та впевнено у залежності з ким розмовляєте.

По-четверте, поступово спробуйте збільшувати ступінь своєї довіри у тих випадках, коли відчуватимете, що ризики є мінімальними.

По-п’яте, важливо збалансувати недовіру з відкритістю у спілкуванні, що сприятиме вашій впевненості та особистісній самореалізації.

Коли відчуваєте, що самостійно не можете впоратися із своєю недовірою, цілком логічним є звернення до психолога.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше MYNIZHYN.com писав, як пoвеpнути підлітка до нopмaльнoгo cтaну якщo він нічoгo не xoче: ніжинський психолог поділився порадами

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-05-03 17:52:28